Městská část Praha 5 soutěží o nejlepší webovou prezentaci

01/02/2008

I tento rok sdružení Zlatý erb vyhlásilo jubilejní 10. ročník soutěže Zlatý erb 2008. Jedná se o soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí.Soutěž je tradičně organizována v krajských a v navazujícím celostátním kole. Jak hlasovat se dočtete v podrobnostech.

Součástí soutěže je „cena veřejnosti“, ve které mohou občané hlasovat o nejlepších stránkách. Městská část Praha 5 se účastní soutěže o nejlepší webové stránky města. Pokud se vám líbí internetové stránky městské části, můžete jim udělit svůj hlas prostřednictvím formuláře pod logem soutěže na stránce www.praha5.cz.

Hlasovat mohou všichni uživatelé internetu, kteří disponují platnou e-mailovou schránkou, na niž bude poslána ověřovací zpráva. Hlasovat můžete jen pro jedno město či obec. Do čtvrtka 21. 2. 2008 16:00 budou hlasy započítány do krajské ceny veřejnosti (pokud bude v kraji udělena), do čtvrtka 27. 3. 2008 16:00 do celostátní ceny veřejnosti.

Naše městská část je pravidelným účastníkem a získala již několik ocenění v soutěži Zlatý erb. Za nejlepší elektronickou službu v roce 2004 první místo a roce 2006 první a třetí místo. V roce 2005 obsadila MČ Praha 5 druhé místo v kategorii „Nejlepší webová stránka města“.

Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech, obcích a krajích České republiky.