Městská část Praha 5 otevírá nové informační centrum

13/02/2008
Ve čtvrtek, 21. února 2008, bude v prostorách úřadu Městské části Praha 5 ve Štefánikově ulici 13-15 od 11:00 slavnostně zahájen zkušební provoz Infocentra Praha 5.
„Jedná se o nový projekt, který rada městské části Praha 5 slíbila zrealizovat ve svém programovém prohlášení,“ řekl starosta Milan Jančík.“ V rámci zkušebního provozu budou v jeho prostorách v první fázi k dispozici například informace pro turisty poskytované ve spolupráci s Pražskou informační službou a agenturou CzechTourism, informace o městské hromadné dopravě, předprodej vstupenek na kulturní, sportovní a společenské akce nebo bezplatný přístup na internet,“ dodává.
Infocentrum Praha 5 bude poskytovat služby a poradenství občanům městské části, návštěvníkům a turistům. V dalších fázích projektu přibudou realizace různých multimediálních aktivit, jakými jsou třeba specializované internetové stránky pro turisty, informační televize nebo DVD o Praze 5. Dále vydávání specializovaných publikací o ubytovacích kapacitách, restauračních zařízeních a také mapy. Plánováno je také zprovoznění nejrůznějších poraden, konzultační, přednášková a školicí činnost.
„Jedná se o další krok ke zkvalitnění služeb pro občany a návštěvníky městské části Praha 5 v oblasti komunikace a informovanosti, který by měl přispět k většímu komfortu všech, kteří na území Prahy 5 žijí trvale nebo krátkodobě jako turisté,“ uvedl radní MČ Praha 5 Michal Šesták. Infocentrum Praha 5 bude provozováno na bázi obecně prospěšné společnosti Informační centrum Praha 5, o. p. s. zřízené městskou částí.