MČ Praha 5 schválila výběrové řízení na úklid chodníků

28/08/2007

Rada městské části Praha 5 schválila harmonogram zadávacího řízení na výběr dodavatele k zajištění úklidu vybraných chodníků na území Smíchova a Košíř. Vítěz výběrového řízení bude některé lokality uklízet pravidelně pětkrát v týdnu a některé sedmkrát v týdnu.

„Pravidelný úklid veřejného prostranství bude na základě výsledků výběrového řízení prováděn od nového roku,“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Předmětem plnění veřejné zakázky je provádění rajónového čištění veškerých viditelných nečistot z chodníků včetně vyhrabávání odpadů z komunikační zeleně přiléhající k chodníku, odstraňování psích exkrementů a listí z chodníků a vozovek, včetně ručního metení mezi automobily.

Úklid v lokalitách, které jsou předmětem výběrového řízení se týká celkem 86 ulic. Jedná se o plochu 107 305 m2 chodníků.