MČ Praha 5 podporuje školy, podnikatele i občany

29/04/2020

O pomoci v době nouzového stavu, šití a distribuci roušek, podpoře škol, drobných podnikatelů i občanů, bydlících v městských bytech, ale také o streamování kulturních akcí či o záměru vytvořit podpůrný fond hovořila starostka Městské části Praha 5 Renáta Zajíčková v pořadu PRAHA TV – Host dne.

Na dotaz moderátora Martina Severy, jak Praha 5 svým občanům v době nouzového stavu pomáhá, starostka Renáta Zajíčková mj. odpověděla:

„Radnice fungovala od počátku nouzového stavu, i když v omezeném režimu. Kromě toho nejenže jsme šili a distribuovali roušky, ale tím, že jsme nakoupili látky, jsme vytvořili i podmínky pro to, aby se mohli zapojit sami občané. Už více jak 14 dnů také občanům nabízíme, aby si v našich výdejních místech vyzvedli dezinfekci. Zatím ji budeme rozdávat do 30. dubna, tedy do data, ke kterému má být ukončen nouzový stav.“

V odpovědi na další dotaz vztahující se k podpoře podnikatelů pak starostka uvedla:

„Byli jsme jednou z prvních městských částí, která zareagovala na současnou situaci. Rada MČ přijala tři zásadní usnesení týkající se odpuštění či odkladu nájmu v bytových a nebytových prostorech v majetku Prahy 5, odpustili jsme také nájem provozovatelům předzahrádek. Dále rada projednala záměr na vytvoření Fondu na podporu podnikatelů – COVID… Spoléháme však i na pomoc magistrátu a větších firem. Hlavní roli by měl mít samozřejmě stát, městská část se chce zaměřit především na drobné podnikatele, živnostníky.“

Celý rozhovor, v němž se hovoří například i o Strategii digitálního vzdělávání nebo streamovaných koncertech, které Praha 5 propagovala a vysílala na svém facebooku, je ke zhlédnutí zde: