MČ Praha 5 je ve druhém roce realizace JPD3

25/02/2008

Rada MČ Praha 5 vzala na svém jednání dne 19. 2. 2008 na vědomí pátou monitorovací zprávu JPD3 „Vzdělávací procesy s inovací pedagogické práce“ vypracovanou za období od 1. 11. 2007 do 31. 1. 2008. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem České republiky a rozpočtem hlavního města Prahy. Po roce realizace byl projekt zkontrolován na místě pracovníky oddělení evropských fondů MHMP. Závěr kontroly je velmi příznivý – v uskutečněných vzdělávacích aktivitách projektu, jejich monitoringu, vedení účetnictví a personalistice nebyly zjištěny žádné nedostatky a tím nebyla uložena žádná nápravná opatření.

„Naše městská část při řízení projektu postupuje v souladu se schválenou žádostí o finanční podporu,“ informoval starosta městské části Praha 5 Milan Jančík.

Stěžejní aktivitou tohoto období byla konzultační a poradenská činnost ke školním vzdělávacím programům třinácti základních škol MČ Praha 5, kterou poskytoval PhDr. Jan Hoštička z Výzkumného ústavu pedagogického. Svou erudovaností dal pedagogům řadu podnětů k upřesnění a doplnění konkrétního ŠVP. Členové řídícího týmu doufají, že managementy ZŠ tyto náměty zapracují do svých ŠVP již k 1. 9. 2008. Dále se uskutečnil 40-ti hodinový kurz ICT, semináře hudební a výtvarné výchovy, „Člověk a jeho svět“, chemie, tělesné výchovy, literárně dramatická dílna, matematika, zeměpis a další.

„Od prosince 2007 je v plném proudu příprava 2. konference,“ prohlásila místostarosta Lucie Vávrová. “ Po konzultaci se řediteli spolupracujících škol jsme se shodli na termínu a také na místě konání konference. Měla by se konat 30. 4. 2008 ve Fakultní základní škole Barrandov II. Obsahem budou pracovní dílny podle vzdělávacích oblastí, tématem inovativní strategie učitelů v souvislosti s realizací ŠVP.“

I v současné době probíhají další zajímavé semináře směřující k naplnění kurikulární reformy např. se zaměřením na problematiku porozumění médiím, hodnocení žáků, průřezová témata, klíčové kompetence. MČ Praha 5 je ve fázi přípravy na realizaci výstupů projektu, kterými budou metodické příručky „ICT“, „Umění a kultura“, „Jazyk a jazyková komunikace“. Řídící tým konzultuje se zástupci autorských týmu obsah, rozsah i finanční náklady na jejich tvorbu a vydání.

Bližší informace najdete na stránkách projektu