Logo MČ Praha 5

Své současné logo používá městská část Praha 5 od roku 2007. Logo má přispět k lepší identifikaci občanů s městskou částí. Design vychází z tvaru číslice pět. Ta je stylizována tak, aby vytvářela přátelskou tvář s laskavým úsměvem. Logo symbolizuje komunikační strategii městské části Praha 5: jsme úřad pro naše obyvatele, chceme být vstřícní a otevření, naším cílem je úsměv na Vaší tváři.

Logo městské části Praha vzešlo ze soutěže připravené Ateliérem grafického designu a vizuální komunikace Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Autorem loga a manuálu jednotného vizuálního stylu je Libor Jelínek.

Objevuje se na tiskových materiálech radnice, úředních dokumentech, obálkách, pozvánkách a blahopřáních. Do návrhu současného loga používala radnice jen svůj znak a prapor. Ty se nyní využívají především pro slavnostní příležitosti.

Logo MČ Praha 5