Dobrá zpráva “žvahovským”

09/12/2003

Jak vyhovět občanům a přitom co nejlépe hospodařit se svěřenými prostředky, v konkrétním případě ZŠ Pod Žvahovem. To je téma, kterým se Rada MČ zabývá už poněkolikáté.

O sloučení ZŠ Pod Žvahovem se ZŠ Barrandov už rozhodla Rada i Zastupitelstvo na minulých schůzích. Na této však předložil starosta MČ Praha 5 Milan Jančík záměr, kterým chce maximálně vyjít vstříc občanům zmíněné lokality. Rada schválila zřízení odloučeného pracoviště ZŠ Barrandov v objektu ZŠ Pod Žvahovem, a to na zkušební dobu dvou let při zápisu minimálně 14 dětí ze spádové oblasti.

„Od příštího školního roku by tak mohly chodit děti v první a druhé třídě do budovy ZŠ Pod Žvahovem, pro pronajímatele to bude závazné, jakési věcné břemeno pronájmu,“ doplnil starosta MČ Praha 5 Milan Jančík. „MČ se rozhodla kompenzovat tento požadavek dotacemi nástupnické organizaci ve výši 1,4 miliónu Kč za rok, tedy za 2 roky 2,8 miliónu Kč. Víme, že je to hodně drahé, ale chceme dát příležitost rodičům dětí ze spádové oblasti. Záleží na nich, zda tuto nabídku akceptují,“ uzavírá Milan Jančík.