Dětský ostrov již slouží veřejnosti

21/03/2003

V pátek 21. 3. 2003 byl krátce před 14 hodinou slavnostně otevřen pro veřejnost nově zrekonstruovaný Dětský ostrov. Při stříhání pásky u vstupní brány asistovali starostovi MČ Praha 5 panu Milanu Jančíkovi (ODS) jeho kolegové z Rady MČ Praha 5 a také senátor Miroslav Škaloud a poslanec Petr Bratský (oba ODS). Na ostrov se v průběhu slunného i když chladnějšího odpoledne přišlo podívat velké množství dětí s rodiči.

Dětský ostrov již slouží veřejnosti

V pátek 21. 3. 2003 byl krátce před 14 hodinou slavnostně otevřen pro veřejnost nově zrekonstruovaný Dětský ostrov. Při stříhání pásky u vstupní brány asistovali starostovi MČ Praha 5 panu Milanu Jančíkovi (ODS) jeho kolegové z Rady MČ Praha 5 a také senátor Miroslav Škaloud a poslanec Petr Bratský (oba ODS). Na ostrov se v průběhu slunného i když chladnějšího odpoledne přišlo podívat velké množství dětí s rodiči.

Starosta Jančík v krátkém projevu uvedl, že celkové náklady na komplexní rekonstrukci hřiště na Dětském ostrově dosáhly částky okolo 17 milionů korun. “Podle nadšených reakcí dětí i slov uznání od rodičů to, myslím, nebyly špatně investované peníze,” dodal. Podobný názor pak zazněl i z úst duchovního otce projektu, místostarosty Petra Horáka (US-DEU), který připomněl složitou tříletou historii obnovy ostrova. Od prvotního myšlenky na rekonstrukci, přes řadu námitek o vhodnosti investování na cizím majetku, přes problémy, které přinesla loňská srpnová povodeň až k dnešnímu úspěšnému finále.

Na příchozí z řad dětí a mládeže čekaly u vstupu soutěžní kupony. Za ně mohly děti získat zdarma občerstvení v Café-baru Zlatá Kotva a mohly se též zúčastnit několika losování o zajímavé ceny. V altánu na ostrově byl pro všechny přítomné rozporcován velký pětipatrový dort.

Mezitím již stačily děti obsadit snad všechny atrakce ostrova. Od pískoviště pro nejmenší, přes různé prolézačky, klouzačky, houpačky a kolotoč pro větší děti až po fotbalové hřiště pro malou kopanou, ruské kuželky či šachovnici s přenosnými figurkami. Také ukázka hry petangue si našla několik desítek zájemců a nafukovací hrad u domku správce pod návalem zájemců skoro praskal ve švech.