Další škola s novou počítačovou učebnou

07/03/2003

Dne 25. 2. 2003 byla v ZŠ U Santošky 1 otevřena již druhá počítačová učebna. Zatímco první učebna byla spíše sběrným táborem darů (ale i za ně díky, neboť kdo rychle dává, dvakrát dává), ta nová má již špičkové parametry. Kromě dataprojektoru v ní mají žáci k disposici celkem 15 výkonných počítačů, včetně jednoho učitelského a tiskárnu.

Pro studenty jsou učebny velkým přínosem. Učí se komunikovat a získávat informace v cizím jazyce při hodinách anglického a německého jazyka, zvládnout základy počítače a vyhledávání informací na internetu. Základní škola v současné době nabízí i internet pro veřejnost. Slavnostnímu otevření učebny byl přítomen místostarosta Martin Stránský (US-DEU), který po přestřižení pásky kromě počítačů ocenil i pěkné počítačové stolky. Podle ředitelky školy RNDr.Martiny Říhové mají žáci výuku u počítačů rádi. Především při výuce jazyků si zde mohou hned a reálně osahat, na co jim nové vědomosti jsou. Hned také vidí, že stále platí, že … kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem… .

Další škola s novou počítačovou učebnou

Dne 25. 2. 2003 byla v ZŠ U Santoškou 1 otevřena již druhá počítačová učebna. Zatímco první učebna byla spíše sbznáš, tolikrát jsi člověkem…