Autokino Strahov nabídne filmové projekce i zajímavé akce

12/05/2020

Projekcí filmu Temný rytíř dnes bude zahájen provoz největšího pražského autokina u strahovského spartakiádního stadionu. Každý den, a to až dokonce září, tu budou moci diváci zhlédnout zajímavý film, nebo se budou moci pobavit při některé z dalších akcí. Kromě autokina totiž bude areál během letní sezóny fungovat i jako příjemný kulturní „stánek“.

Pokud by někde v Praze mělo být autokino, je to právě na Strahově. Toto místo má skvělou atmosféru a je na tento formát jako dělaný. To jsme věděli od začátku a šli jsme za tím. Prostor zároveň odkazuje na tradici největšího autokina v ČR z roku 1999, které bylo přímo uvnitř stadionu. Přišlo nám, že z místa, které je v srdci Prahy, se za ta léta stalo místo tak trošku opuštěné a smutné a chtěli jsme to změnit,“ říká hlavní organizátor Jakub Dostál.

V prvních deseti dnech nabídne kino divákům řadu oceňovaných snímků – vedle zahajovacího velkofilmu Temný rytíř se mohou těšit například na Dannyho parťáky, francouzskou love story Tenkrát podruhé, komedii Malá lež nebo nejnavštěvovanější dokument v české historii V SÍTI.

• PROGRAM

12. 5. úterý – Temný rytíř
13. 5. středa – V SÍTI (+15)
14. 5. čtvrtek – Vlastníc
15. 5. pátek – Afrikou na pionýru
16. 5. sobota – Lov
17. 5. neděle – Tenkrát podruhé
18. 5. pondělí – V SÍTI (+15)
19. 5. úterý – Dannyho parťáci
20. 5. středa – Malá lež (předpremiéra)

Filmové projekce startují každý den ve 21 hodin, nájezd automobilů do areálu je možný od 19:00. Přesná denní otevírací doba bude blíže určena v následujících dnech.

• VSTUPNÉ

Vstupné na zahájení letní sezóny, stejně jako pro všechny ostatní projekce a kulturní akce pořádané během letní sezóny v areálu je 350 Kč za jeden automobil. Vstupenky lze zakoupit přes portál Ticket Live. Novinky ohledně autokina je možné sledovat na jeho sociálních sítích – Facebooku Autokino Strahov a Instagramu Autokino Strahov a také na www.autokinostrahov.cz.

Vstupenky: www.ticketlive.cz/cs/event/autokino-strahov-prehled

• ADRESA

Zátopkova 6, Praha 6, 169 00

Organizátoři zajistí, aby akce proběhla co nejbezpečněji s ohledem na pandemii koronaviru. Z hygienických důvodů je zakázáno v areálu vystupovat z vozidel. Opouštět vozidla je povoleno pouze v případech nezbytně nutných. Mezi vozy budou dvoumetrové́ rozestupy. Kapacita areálu při momentálních hygienických vládních opatřeních (ke dni 12. 5. 2020) je 120 automobilů.

Projekt je pořádán ve spolupráci a s podporou Hlavního města Prahy a za podpory Městské částí Praha 5Městské části Praha 6.