ARENA Divadla bratří Formanů, festival divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorby

Třetí ročník open air festivalu ARENA Divadla bratří Formanů se uskuteční od 12. do 26. června na Smíchovské náplavce u železničního mostu v Praze. Diváci uvidí několik českých premiér a jednu světovou předpremiéru zahraničních představení. Světoznámý soubor Cirque Trottola uvede svou novinku „Campana“. Poprvé se v Praze zastaví belgický Circus Ronaldo s představením „La Cucina dell´Arte“ a návštěvníky čeká také světová předpremiéra představení „Parbleu !“ od Atelier Lefeuvre&André.

Nebude chybět ani produkce Divadla bratří Formanů s novinkou „Šťastný princ“ či pro festival na míru připravená vystoupení nové generace mladých umělců z DAMU.

Vstup do areálu je po celou dobu konání festivalu zdarma. Vstupenky na jednotlivá představení jsou v prodeji na portálu GOOUT.

„Z letošního výběru programu pro festival jsem nadšený. Byl to rok práce s obrovským úsilím, ale podařilo se nám domluvit hvězdy světového formátu s originálními představeními. Velmi oceňuji spolupráci s DAMU a jsem zvědavý, jak dopadne naše výzva dalším mladým umělcům. Jejich zapojení mě těší. Spoléhám na to, že si z představení každý vybere, a věřím, že pestrost a různost výběru dávají velkou naději, že tomu tak bude,“ říká Petr Forman, umělecký ředitel festivalu ARENA Divadla bratří Formanů.

Patnáctidenní festival nabídne letos kromě úplné novinky „Šťastný princ“ z dílny Matěje Formana také velmi oblíbené rodinné představení „Aladin“. Po vynikající zkušenosti z loňska, kdy se na festivalu představili zástupci mladé generace umělců z cirkusové školy FLIC z Turína, se letos mohou diváci těšit na studenty z pražské DAMU. Ti se do programu zapojí se dvěma kousky zpracovávajícími celospolečensky diskutovaná témata.

„Spolupráce s bratry Formany je pro katedru nejen přínosná, ale v jistém slova smyslu i naplňuje jednu z linií našeho studijního programu. Konec konců Petr Forman je jedním z absolventů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Pro studenty 2. ročníku KALD DAMU to bude jedinečná a bezpochyby nesmírně přínosná příležitost prezentovat svou semestrální práci před náročným festivalovým publikem, a ještě k tomu hned v několika reprízách. Navíc scéna Obludária nabízí ideální prostor pro jejich semestrální zadání, kterým je KABARET/REVUE,“ konstatuje Jiří Havelka, vedoucí Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU.

Pro všechny návštěvníky je připraven doprovodný program v podobě dílen, divadelních představení, koncertů na souši i na lodi a průběžných výstupů účinkujících v areálu festivalu. Každý zde také nalezne dostatek příležitostí k relaxaci v originálním prostoru na břehu řeky s výhledem na Vyšehrad.

Festival se koná na místě, kde dříve stávala oblíbená divadelní Arena, kterou provozovala rodina divadelníka Pavla Švandy a sloužila téměř 70 let jako divadlo a místo k setkávání. V loňském roce festival navštívilo více než 7000 diváků.

„Festival ARENA podporujeme i letos, a to včetně zajištění nepřetržitého zdravotnického dohledu v areálu festivalu. Festival je letos zase o něco delší s velmi nabitým programem. Doufám, že i díky tomu si jej užijí jako v předchozích letech také návštěvníci ze vzdálenějších částí naší republiky. Smíchovská náplavka opět poslouží i jako místo k relaxaci s nabídkou dobrého jídla a pití. Po celou dobu konání festivalu sem mohou lidé zavítat zdarma, takže pokud chce někdo strávit hezké odpoledne ve festivalovém areálu na břehu Vltavy, je určitě vítán,“ říká Aziz Jahić, marketingový ředitel zdravotnické skupiny EUC.

Vstupenky na jednotlivá představení jsou v prodeji na portálu GOOUT.

Pro další informace, prosím, kontaktujte:

Dana Favaro

Public relations

M: +420 724 012 632

E: PR@festivalarena.cz

 

  •  O festivalu

 Open Air festival ARENA založený Divadlem bratří Formanů se poprvé uskutečnil v roce 2017. Jeho vlajkovou lodí bylo nové představení z produkce bratří Formanů „DEADTOWN“. Režijní rukopis Matěje a Petra Formanových se však objevil v každém na festivalu realizovaném představení.

Letos nabídne patnáctidenní festival kromě novinek z produkce Divadla bratří Formanů také jednu světovou a několik českých premiér zahraničních představení. Do Prahy přijede jeden z nejznámějších cirkusových souborů Cirque Trottola se svou zbrusu novou show „Campana“, kterou uvede v České republice úplně poprvé. Na diváky čeká také soubor s dlouhou historií Circus Ronaldo s představením plným jídla „La Cucina dell’Arte”. A na lodi Tajemství se odehraje světová předpremiéra s názvem „Parbleu !“ od Atelier Lefeuvre&André. Nechybí ani novinka Matěje Formana, pohádka „Šťastný princ“, která se odehraje v prostoru lodi Tajemství. I letos festival spolupracuje s nastupující generací umělců, konkrétně s pražskou Divadelní fakultou Akademie múzických umění. Její studenti připravili originální představení na míru.

ARENA je festivalem divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorby. Cílem festivalu je vytvořit další prostor v centru Prahy, který mohou návštěvníci využít ke kulturním zážitkům i k relaxaci. Festival se neopírá pouze o jeden svět nebo žánr. Vedle tzv. nového cirkusu si dává za cíl představit i jiné formy divadla, které odpovídají posunu doby a vzniku nových médií, potřebám tvůrců mladé generace i nárokům publika.

Více informací o festivalu naleznete na www.festivalARENA.cz a facebookovém profilu festivalu.

Poděkování partnerům, bez kterých by festival nemohl vzniknout:

Generální partner:  EUC

Pořadatel:  Divadlo bratří Formanů

Spolupořadatel: městská část Praha 5

Partneři: C.S.CARGO, Sebre, Sudop Group, Mercedes-Benz, Summer Rain, DAMU

Mediální partneři: Lagardére, JCDecaux

Za podpory: MKČR, Magistrátu hlavního města Prahy, městské části Praha 5, Francouzského kulturního institutu

Zdravotní službu zajišťuje: EUC Klinika

 

Malý princ

Cirque Trottola

Petr a Matěj Formanovi