Anketa Podnikatel a živnostník Prahy 5 má své vítěze

Vítězi ankety Podnikatel a živnostník Prahy 5 pro rok 2011 se stali WINEFOOD MARKET s.r.o. a Ing. Miroslav Sázovský – specialista na stavební sklo. Zástupci vítězné společnosti a živnostník roku převzali ocenění z rukou starosty Prahy 5 MUDr. Radka Klímy na slavnostním večerním vyhlášení, které proběhlo 30. listopadu v Paspově sále pivovaru Staropramen v Praze 5.

Mezi další oceněné patřili Marta Plecitá podnikající v textilním průmyslu a známá vlastními návrhy oblečení VESELÁ NOHAVICE a Josef Pažavan provozující masážní a relaxační centrum MASSAGE SHANTI.

Z firem byly oceněny také společnost LOKAL BLOK s.r.o., která je známá svojí restaurací a lezeckým centrem na Smíchově, a KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC a.s nabízející více než 1 km2 vystavené plochy modelů železnice.

Slavnostní večer kromě vyhlášení vítězů umožnil představení nových projektů radnice páté městské části. K nejzajímavějším patřily vizualizace rekonstrukce Letohrádku Portheimka, která by v budoucnu měla nabízet multifunkční komplex pro pořádání výstav, svatebních obřadů a dalších aktivit pro občany i návštěvníky Prahy 5. Hosté se seznámili také s podobou letní scény Švandova divadla, kterou představil jeho ředitel Daniel Hrbek.

Děti jistě ocení projekt ve spolupráci městské části a společnosti Staropramen s názvem „Sbírej víčka, postavíme hřiště“. Neméně zajímavé bylo představení projektů v oblasti sportu, konkrétně Bike Arény Smíchov a projekt tréninkového centra zimního stadionu.

Městská část Praha 5 také představila projekt spolupráce s podnikatelským sektorem v oblasti zlepšení životního prostředí, konkrétně v zapojení se do podpory elektromobility. V této oblasti je Praha 5 průkopníkem a k hlavním bodům spolupráce se společnostmi jako Staropramen nebo Harley Club Praha patří posílení dopravy pomocí elektromobilů nejen pro osobní přepravu, ale i pro podnikatelské účely. V úterý městská část Praha 5 převzala do užívání 2 elektromobily, které představila zájemcům z řad médií a veřejnosti. Praha 5 byla také první městskou částí s vlastní dobíjecí stanicí na dvoře úřadu. Více informací o projektu elektromobily naleznete na webových stránkách městské části www.praha5.cz.

Tradiční soutěž pro podnikatelský sektor v městské části Praha 5 pod záštitou starosty MUDr. Radka Klímy a radního pro podnikání Marka Kukrleho letos poprvé probíhala volnou registrací prostřednictvím webových stránek městské části. Přihlásit se tedy mohla jakákoliv společnost nebo osoba samostatně výdělečně činná.


Profily vítězných firem:

Právnická osoba:

  • 1. místo  WINE  FOOD MARKET s.r.o.

Společnost WINE FOOD MARKET sídlící ve Strakonické ulici v Praze 5 se zabývá prodejem kvalitních italských vín a originálních italských potravin. Sortiment zahrnuje převážně neprůmyslově vyráběné produkty, typické pro daný region. Pod značkou WINE FOOD je na Smíchově provozována také italská pekárna Wine Food Market Panificio.

  • 2. místo  LOKAL BLOK s.r.o.

LOKAL BLOK je sportovní bar s kapacitou 200 osob a příjemná restaurace s letní zahrádkou. Díky největší boulder stěně v Evropě, kterou najdete v podzemních prostorách, vyhledávají LOKAL BLOK nejen milovníci nové moderní kuchyně, ale i aktivní sportovci. Již 7 let fungující místo naleznete na náměstí 14. října.

  • 3. místo KRÁLOVSTVÍ  ŽELEZNIC a.s.

Unikátní projekt již brzy největší modelové železnice ve střední a východní Evropě. V Praze na Smíchově v obchodním komplexu Anděl City návštěvníci mohou spatřit několik dominant České republiky, pohyblivý automobilový park a spoustu dalších technických modelů. Systém miniaturních kamer v lokomotivách vláčků zprostředkuje divákům zážitek z jízdy zmenšenou krajinou. Součástí Království železnic je i stálá výstava z historie železnice na území České republiky a vzdělávací program pro školy připravený v duchu konceptu Ministerstva školství.

Živnostník:

  • 1. místo Miroslav Sázovský – specialista na stavební sklo

Miroslav Sázovský je nezávislým specialistou na stavební sklo. Jako absolvent ČVUT v Praze se zaměřením na stavební fyziku publikuje, vyučuje a pomáhá firmám s bezpečnými návrhy a projekty využití stavebního skla. Jeho seminářů se zúčastňují profesionálové nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. V současnosti připravuje projekt propojení studentů stavebních oborů s profesionály, kteří na tomto trhu již působí a které podnikají v oboru lehkých obvodových plášťů.

  • 2. místo Marta Plecitá – VESELÁ  NOHAVICE

Veselá Nohavice.cz je česká značka oblečení pro malé děti a mottem Veselé Nohavice je Radost ze života – radost z oblékání. Prvními zákazníky absolventky Vysoké školy ekonomické Marty Plecité byli návštěvníci velikonočního trhu ve Slivenci, na kterém podnikatelka v daném čase na mateřské dovolené prodala 13 kusů oblečení. Dnes mají Veselé nohavice zákazníky po celé České republice a v osmi zemích Evropy se zaměřením na Čechy žijící v cizině. Marta Plecitá každý půlrok představuje nové kolekce. Značka se prodává nejen na eshopu, ale i v několika partnerských kamenných obchodech, vyzvednutí je možné například v biopotravinách v ul. Victora Huga blízko Anděla. Při plánování expanze uvažuje Marta Plecitá o zapojení maminek na mateřské dovolené.

  • 3. místo Josef Považan – MASSAGE  SHANTI

Masážní a relaxační studio Shanti sídlí na rohu Preslovi a Kořenského ulice v Praze 5. V nabídce jsou například i masáže pro miminka a těhotné ženy. Veškeré procedury provádějí speciálně vyškolené terapeutky z Thajska s dlouholetými zkušenostmi. Jedním z cílů relaxace poskytované tímto centrem je zbavování návštěvníků pocitů únavy a zanechání blahodárných účinků na lidské tělo i mysl.