Prahu 5 zdobí mural. Je symbolem 30 let Visegrádské čtyřky

10/08/2021

Umělecký projekt, který připomíná tři dekády od založení Visegradské skupiny je k vidění ve čtyřech metropolích zemí V4. V Praze našla vhodný objekt radnice Prahy 5.

Ve spolupráci s Polským institutem v Praze dostala zeď objektu Stroupežnického 493/10 velkoformátovou malbu polské umělkyně Magdy Miszczak. Obraz, který zrealizovala umělecká skupina Good Looking Studio z Varšavy, vyjadřuje myšlenku spolupráce zemí V4.

„Společně s kolegy z Polska se nám podařilo najít vhodný objekt, který má městská část ve správě. Myslím si, že to ulici Stroupežnického oživí a lidi se na výtvarné dílo přijdou rádi podívat. Považuji si toho, že byl mural v rámci metropolí zemí V4 umístěn v Praze právě na území naší městské části“ říká místostarosta pro kulturu a obnovu památek MČ Praha 5 Lukáš Herold.

Podobné umělecké dílo zdobí také Varšavu, Bratislavu a Budapešť.

Mural v ulici Stroupežnického (© Good Looking Studio / Dan Hromada)