Přehledný systém pro snadnější cestu ke sportu. Praha 5 spustila interaktivní databázi všech svých sportovišť

12/07/2021

Veřejná sportoviště na území páté městské části nově představuje moderní on-line prostředí QICK. Cílem projektu je zpřehlednit dosud zastaralou a nejednotnou databázi sportovišť a přiblížit sport široké veřejnosti. Cesta ke sportu tak má být pro mnoho obyvatel rychlejší a snazší.

Projekt QICK je webová platforma, kterou jako první spustila městská část Praha 5. Lze na ní vyhledat a podle preference uživatele filtrovat všechna veřejná sportoviště v okolí.  V plánu je do budoucna obohatit interaktivní mapu rovněž o školní a soukromá sportoviště s možností rezervace a on-line platby za užití hřiště.

„Jelikož do této chvíle měla MČ Praha 5 veřejná sportoviště dostupná pouze ve stahovatelném PDF seznamu, využili jsme nabídky na zpracování námi spravovaných veřejných sportovišť do interaktivní on-line databáze. Vytvořená databáze obsahuje vyhledávání s nastavitelnými filtry, umístění sportovišť na mapě nebo jejich seznam a profily jednotlivých sportovišť s popisem a fotkami“, říká iniciátor projektu a radní pro sport David Dušek.

On-line databáze tak zájemcům z řad veřejnosti nabízí informace o typu sportoviště, jeho vybavení a čase, během něhož je možné jej navštívit.

„Projekt QICK podporuji a spolupráci s ním vřele doporučuji všem úřadům městských částí i sportovním klubům. Věřím, že vznik databáze všech sportovišť na jednom místě a jejich propagace bude mít pozitivní dopad na pohodlí při výběru sportoviště pro širokou veřejnost nejen v Praze“, dodává radní Dušek.