Praha 5 převzala provoz pobočky České pošty. Lidé na Barrandově o služby ve Voskovcově ulici nepřijdou

01/07/2021

Městská část Praha 5 uzavřela franšízu s Českou poštou na provoz pobočky pošty Partner+ ve Voskovcově ulici na Barrandově. Poštovní služby v poměrně hustě obydlené části Prahy 5 tak zůstávají v provozu.

„Platnost stávající smlouvy mezi Českou poštou a majitelem objektu společností Finep, která provozovala Poštu Partner+ na základě smlouvy o spolupráci s MČ Praha 5, vypršela na konci června. Pro nás je zachování těchto služeb v této lokalitě na stávající úrovni velmi důležité a proto jsme se rozhodli zajistit provoz pošty i nadále,“ vysvětluje záměr radní MČ Praha 5 Zdeněk Doležal.

Zachování poštovních služeb je v rozvojové lokalitě, kde bydlí v bezprostřední blízkosti pobočky okolo 4,5 tisíce lidí, klíčové. V dubnu roku 2022 a září 2023 bude navíc v lokalitě dokončeno dalších zhruba 140 nových bytů a zároveň dojde i k dokončení výstavby tramvajové trati Barrandov – Holyně – Slivenec.