Vláda schválila mimořádná opatření MZ, která rozvolňují roušky ve školách a mění pravidla pro konání akcí

08/06/2021

Ministerstvo zdravotnictví od 8. června sjednocuje podmínky pro tzv. OTN (očkování, test, prodělaná nemoc). Na všech místech, kde je pro vstup nutné očkování, testování nebo potvrzení o prodělané nemoci, budou platit totožné podmínky. Mezi ty patří PCR test ne starší než 7 dní, antigenní test ne starší než 72 hodin, doklad o očkování nejdříve však 22. den po aplikaci první dávky, potvrzení o prodělaném onemocnění do 180 dnů, podstoupení preventivního antigenního testu na místě vstupu do prostor nebo doklad o absolvování testu u zaměstnavatele nebo ve škole (potvrzení zaměstnavatele nebo školy, popř. čestné prohlášení).

Na základě mimořádného opatření o ochranně dýchacích cest se nebude povinnost nosit roušku nově vztahovat na děti, které dosud nezahájily povinnou školní docházku. V Praze, Ústeckém, Jihomoravském, Plzeňském, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém Olomouckém, Moravskoslezském, Karlovarském kraji a kraji Vysočina dojde také k rozvolnění povinnosti nošení roušek ve školách, a to po dobu, kdy je žák nebo student usazen v lavici. Pro pedagogy to platí během vyučovacích hodin. Jedná se o kraje, kde je sedmidenní incidence nižší než 25 nových případů na 100 tisíc obyvatel. Ve stejných krajích odpadá povinnost nosit roušku v zaměstnání ve chvíli, kdy tam nejsou přítomny jiné osoby než spolupracovníci.

Podrobnosti naleznete v přílohách.

Přílohy ke stažení