Příští týden končí zápisy prvňáčků. Základní školy na Praze 5 nehlásí vážné problémy s kapacitou školských zařízení

09/04/2021

Drtivá většina rodičů prvňáčků z Prahy 5 umístí své děti do vybrané základní školy bez problémů. Nepotvrzují se tak některé fámy šířené přes sociální sítě o akutním nedostatku míst na základních školách.

„Průběžné zprávy, které dostávám ze základních škol, dokonce v některých případech hovoří o klidnějších zápisech, než v předchozích letech. Chci ubezpečit rodiče prvňáčků, že v naprosté většině spádových oblastech máme stále dostatečnou kapacitu pro umístění všech dětí. Zprávy, které se objevily na sociálních sítích o nedostatečné kapacitě, jsou zavádějící a mohou vyvolat zbytečné obavy rodičů,“  říká starostka městské části Praha 5 Renáta Zajíčková.

Dlouhodobě kapacitně napjatější situace je pouze v oblasti Košíř. Ty byly v předchozích letech zatíženy masovou bytovou výstavbou bez odpovídajícího rozšíření občanské vybavenosti, včetně kapacit školských zařízení.

„Může se stát, že v jednotlivých případech dojde k naplnění kapacity základní školy, ale s tím si umíme standardním postupem poradit. Z dlouhodobého hlediska v této lokalitě nutně potřebujeme nové, moderní školské zařízení. Na tom usilovně pracujeme a brzy představíme řešení,“  dodává starostka Renáta Zajíčková.

Zápisy do základních a mateřských škol vrcholí příští týden 14 a 15. dubna. Praha 5 letos poprvé testuje i on-line zápisy do základních škol.