Zasedání k výsledkům analytické části Strategie rozvoje 2030+

26/11/2020

Ve čtvrtek 26. listopadu proběhlo na radnici městské části Praha 5 za příslušných hygienických opatření jednání Řídící skupiny strategie, na kterém vedoucí odborných pracovních skupin představili výsledky práce první části přípravy Strategie rozvoje MČ Praha 5 2030+ tzv. analytické fázi. Tohoto jednání se účastnili zastupitelé MČ Praha 5, vedoucí odborů a další pracovníci úřadu a občané Prahy 5, kteří využili především možnost distančního přístupu na jednání.

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková na úvod krátce shrnula dosavadní dění během přípravy Strategie rozvoje. Výsledky práce odborných skupin, jejichž primárním výstupem bylo v šesti určených oblastech stanovit silné a slabé stránky, ale také tzv. hrozby a příležitosti pro pátou městskou část, postupně přednesli radní JUDr. Petr Lachnit za skupinu Sociální služby, bytová politika, bezpečnost, radní Mgr. Zdeněk Doležal za pracovní skupinu Územního rozvoje, životního prostředí, veřejného prostranství a dopravy, Tajemnice ÚMČ JUDr. Kateřina Černá za Moderní, přátelskou a digitální radnici, radní Viktor Čahoj za skupinu Financí, investičního plánování a správy majetku a MgA. David Dušek za skupinu Kultura, sport, občanská společnost a podpora podnikání.

Příprava strategického dokumentu městské části Praha 5 tímto setkáním postoupila do další fáze. V následujících týdnech odborné skupiny budou zpracovávat další část dokumentu během tzv. návrhové fáze. V průběhu celého měsíce prosince se veřejnost ještě stále může vyjadřovat k analytické části Strategie rozvoje, která je zveřejněna na stránkách https://www.praha5.cz/strategie/, a to prostřednictvím zaslaných připomínek na email strategie@praha5.cz.