VÝSTAVA 100 LET ASOCIACE ČESKÝCH KAMERAMANŮ

30/10/2020

Letos v létě uplynulo přesně sto let od momentu, kdy vznikla Asociace českých kameramanů. Při této příležitosti vznikl nápad uspořádat jubilejní výstavu. Premiéru si venkovní odbyla v červenci na Náměstí Míru. Od té doby procestovala několik míst po Čechách bytostně spjatých s domácí kinematografií.
Od 2. do 30. listopadu bude k vidění na prostranství před smíchovským kostelem sv. Václava.

V rámci expozice na velkoplošných panelech se návštěvníci výstavy budou moci seznámit s tím, co vlastně obnáší být filmovým kameramanem. K vidění budou různé styly a techniky snímání, zajímavé okamžiky z natáčení některých slavných filmů. Chybět nebude ani část věnovaná historii a současnosti filmařského prostředí.