Knihovna má otevřeno, vybrané akce budou online

12/10/2020

Městská knihovna v Praze má stále otevřeno a čtení doma je také jednou z mála doporučených volnočasových aktivit. Navíc, dobrá kniha může přispět k psychické pohodě a tím i odolnosti nejen proti špatným zprávám. Omezení služeb knihovny od pondělí 12. 10. 2020 z důvodu přijetí opatření proti šíření koronaviru se týkají zejména akcí a pobytových služeb.

Zrušeny jsou všechny kulturní a vzdělávací akce až do konce října a to jak přímo v pobočkách, tak i v sálech Ústřední knihovny. „Rádi bychom alespoň část z nich přesunuli do online prostředí a to živě i ze záznamu. Zakoupené vstupenky bude samozřejmě možné vrátit,“ říká Lenka Hanzlíková, tisková mluvčí MKP.

Přestože má knihovna otevřeno, platí v ní určitá omezení. „Prosíme návštěvníky, aby při návštěvě knihovny dodržovali základní pravidlo tří R: Rouška – Ruce – Rozestupy a nezdržovali se v knihovně déle, než je nezbytně nutné,“ říká Hanzlíková. Návštěva knihovny se dá urychlit rezervováním titulů na webu www.mlp.cz a vyzvednutím již připravených knih. Služba rezervace je placená, za každou splněnou rezervaci je na čtenářské konto zaúčtováno 10 Kč. Knihovna vítá bezhotovostní platby, ať už kartou, online nebo zálohou složenou na čtenářské konto.

Vzhledem k situaci dochází k významnému omezení pobytových služeb. Proto bude od pondělí 12. 10. 2020 po dobu platnosti mimořádných opatření uzavřena Dílna Ústřední knihovny a další klubovny napříč celou sítí (Zahradní Město, Malešice, Dittrichova, Záhřebská).

Knihy se půjčují na prodlouženou výpůjční dobu pěti týdnů s možností prodloužení na dvojnásobek. „Času na čtení je tedy dost. Prosíme vás proto, abyste v případě, že se necítíte zdraví, zůstali doma,“ prosí Hanzlíková.

Na dálku prostřednictvím telefonu (222 113 555), e-mailu (knihovna@mlp.cz) nebo Facebooku je možné nejen požádat o prodloužení výpůjček, ale třeba také o radu, jak si stáhnout e-knihu nebo najít zdroje pro seminární práci.

Knihovna nabízí ke stažení velký výběr e-knih, které jsou přístupné skoro 24/7. Stačí si jen vybrat titul a správný formát pro zvolené zařízení na www.e-knihovna.cz. Jak na to? Podívejte se na video ZDE.

Buďte zdrávi a zůstávejte dobré mysli.