Slovo starostky Renáty Zajíčkové u příležitosti zahájení školního roku 2020/21

01/09/2020

Vážení rodiče,

jsme na prahu nového školního roku. Ten minulý, především jeho druhé pololetí, neblaze ovlivnila pandemie nemoci Covid-19. Všichni jsme věřili, že během prázdnin se situace změní a my zahájíme školní rok 2020/21 v podmínkách standardních pro žáky, učitelé i vás rodiče.

Bohužel není tomu tak. Naše životy více či méně nadále ovládá virus. Ráda bych ubezpečila, že ve spolupráci s řediteli a ředitelkami všech škol a školek zřízených
MČ Praha 5 uděláme všechno proto, aby výuka na všech stupních byla zajištěna v co největším možném rozsahu.

Do nového školního roku s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci vstupují všechny školy vybaveny manuálem, který vydalo MŠMT. Tento dokument dává ředitelům nástroj jak reagovat na aktuální situaci. Sama budu bedlivě sledovat, jestli všechny námi zřízené školy
i školky dodržují základní informační povinnosti, tedy
zda jste o všem řádně informováni.

Závěrem mi dovolte, abych všem žákům, pedagogům i vám rodičům popřála, co nejsnadnější průběh školního roku. Přeji nám všem dobrou náladu a radost ze společné práce.

Mgr. Renáta Zajíčková
starostka