MČ Praha 5 podpoří financování letních táborů. Spouští program „Aktivní město PRAHA 5 – LETNÍ TÁBORY S PĚTKOU“

11/06/2020

Městská část Praha 5 dnešním dnem spouští program „Aktivní město PRAHA 5 – LETNÍ TÁBORY S PĚTKOU“. Cílem projektu je snaha pomoci rodičům i poskytovatelům volnočasových aktivit s financováním pobytů pro děti během prázdnin a podpořit tak aktivní trávení volného času dětí a mládeže z Městské části Prahy 5.

Na program radnice vyčlenila 2 000 000 Kč, které přerozdělí dětem ve věku 6 – 18 let (včetně) s trvalým bydlištěm na Praze 5 na tábory, příměstské tábory, sportovní soustředění a kempy. Aktivity se musí konat v období od 12. června 2020 do 26. srpna 2020 a to po dobu minimálně čtyř dnů po sobě jdoucích. Příspěvek je stanoven ve výši 1 000 Kč na jedno dítě s trvalým pobytem na území MČ Prahy 5.

Do projektu se mohou zapojit rodiče i poskytovatelé aktivit prostřednictvím bezplatné registrace na stránkách www.aktivnimesto.cz

Možnost registrace a podání žádosti o příspěvek je od 4.6. 2020 do 26. 8. 2020 nebo do vyčerpání alokované částky.

• Jak to funguje

Podobně jako řada firem motivuje svoje zaměstnance poukázkami na masáže či sport, je i projekt Aktivní město založen na distribuci voucherů, které občané získají od své radnice a následně je mohou využít na uhrazení části nákladů za kurzovné nebo členský příspěvek u registrovaných poskytovatelů.

Na rozdíl od klasických poukázek se vlastní distribuce i transakce realizují elektronicky na portále Aktivní město. Veškeré operace probíhají on-line prostřednictvím virtuálních kreditů, které jsou teprve na konci propláceny cílovým subjektům v reálných penězích.

Proti klasickým dotačním programům jsou to tak přímo občané, kteří sami rozhodují, za co finanční příspěvek radnice utratit a kam podpora na tyto aktivity půjde.

Založte si rodinný účet, na stránkách na www.aktivnimesto.cz, získejte příspěvky od MČ Praha 5 a vybírejte ze širokého okruhu poskytovatelů a služeb.

• Důležité

Pro rodiče: Registrace do programu a poskytnutí příspěvku neznamená automatickou přihlášku na tábor nebo soustředění.

Pro poskytovatele volnočasových aktivit: Příspěvek není možné čerpat na pobyty mimo území ČR, jinak poskytovatel není omezen ani místem své působnosti, ani místem konání akce.

Klientský servis programu „Aktivní město PRAHA 5 – LETNÍ TÁBORY S PĚTKOU“ zajišťuje společnosti UP, Česká republika.

• V případě jakýchkoliv dotazů je pro vás k dispozici:

Infolinka:       241 043 230

pondělí – pátek 8:00 – 20:00 hodin

nebo můžete využít e-mailový kontakt:   info@aktivnimesto.cz

Budeme velmi rádi za vaši účast v tomto pilotním projektu „Aktivní město PRAHA 5“.

Dáte nám vědět, zda pro vás byl přínosný? Děkujeme a přejeme vydařené a aktivní léto.

• K tématu se váže reportáž PRAHATV, níže ke zhlédnutí.