Kampaň Dětství online po malé přestávce pokračuje. Právě teď se mohou děti z Pětky zapojit do soutěže o GoPro

27/05/2020

V lednu Městská část Praha 5 odstartovala projekt S nadhledem na síti, jehož součástí je i kampaň Dětství online, zaměřená na nebezpečí spojená v užíváním internetu – kyberšikanu, zneužívání osobních údajů, využívání falešných profilů apod. Projekt je určený nejen dětem a mladistvým, ale i rodičům a pedagogům. Rozjeté a naplánované aktivity na krátký čas zastavila mimořádná opatření související s koronavirovou pandemií, teď už se ale připravuje restart a první akce – promítání filmu #martyisdead pro rodiče. Děti se mohou zapojit do soutěže o báječné ceny.

• Jaká jsou pravidla soutěže?

Hlavním úkolem je vymyslet a natočit krátké video zaměřené na internetovou bezpečnost. Jako inspirace může posloužit jedno z 10 témat kampaně Dětství online (podrobnosti níže). Soutěžící si ale samozřejmě může zvolit i vlastní originální téma. Důležité je „poslání“ videa – upozornit vrstevníky (kamarády, spolužáky, sourozence…) na nebezpečí, které se může skrývat v on-line světě.

• Soutěžit je možné v jedné ze 3 kategorií:
  1. Video na Instagram (post nebo story)
  2. Video na Tik Tok
  3. Video na YouTube (například krátký příběh, vlog nebo rozhovor)

Maximální délka videa jsou 3 minuty. Zapojit se mohou i rodiče, za spolupráci s nimi porota přidá soutěžnímu příspěvku plusové body!

Termín uzávěrky soutěže: 15. června 2020

Hotové video je třeba poslat na e-mail info@detstvionline.cz, ke snímku je třeba připojit tyto údaje: jméno a příjmení, věk a školu, kterou soutěžící navštěvuje.

• O co se hraje?

První tři nejlepší v každé kategorii získají

1. místo: akční kameru GoPro HERO
  2. místo: reproduktor LAMAX Sentinel2
  3. místo: reproduktor JBL GO 2

Nepřehlédněte!

Soutěž je určena pro děti, které chodí do základní školy na Praze 5. Dovolujeme si připomenout, že děti mladší 15 let mohou sociální sítě používat jen se souhlasem rodičů. Vyhlášení vítězů proběhne do 30. 6. 2020 (termín bude upřesněn dle počtu soutěžících a náročnosti hodnocení).

Témata projektu S nadhledem na síti 2020

Leden Rizika, kterým děti čelí na internetu
Únor Kyberšikana
Březen Kybergrooming a rizika seznamování na internetu
Duben Digitální stopa a reputace
Květen Online výzvy
Červen S mobilem na dovolenou
Září Závislost
Říjen Kdo ovlivňuje naše děti?
Listopad Falešné e-shopy a nakupování on-line
Prosinec Děti a mobil

Více informací najdete na https://www.detstvionline.cz/soutez-kveten.html

O projektu S nadhledem na síti jsme psali také ZDE