Základní školy hlásí: První den znovuotevření proběhl bez komplikací

26/05/2020

Po vynucené, více než dvouměsíční přestávce se v pondělí 25. 5. 2020 do základních škol MČ Praha 5 vrátilo 1 500 žáků 1. stupně. V procentech se tak účast na výuce pohybuje od 13,7 % do 81,9 % z celkového počtu zapsaných žáků na 1. stupni v základních školách zřizovaných MČ Praha 5. Ředitelé svorně uvádějí, že první den znovuotevření škol proběhl bez komplikací a všichni zaměstnanci oceňují, že se situace vrací do normálu.

Školy se na obnovení výuky důkladně připravily v souladu s náročnými hygienickými požadavky. Mají zajištěný dostatečný objem dezinfekčních prostředků, roušek, štítů, teploměrů a dalšího potřebného materiálu. Na všech školách se nastavil režim přístupu a pohybu dětí, zajistilo se převzetí žáků ráno při příchodu do školy. K organizačním opatřením patří: vstupy do budov vedou vyznačenými koridory, je zajištěna dezinfekce rukou, dodržuje se nepotkávání se žáků na chodbách, vyžaduje se povinné prohlášení rodičů o bezinfekčnosti žáků a další.

Ve třídách a jiných používaných prostorách škol došlo k úpravám pro výuku jako jsou např. dostatečné rozestupy nábytku. Školy mají sestaveny plány výuky, plány přesunů žáků na obědy a další důležité úkony tak, aby byly zajištěny požadavky metodiky MŠMT. Žáky ředitelé rozdělili do skupin dopoledních, provoz odpoledních skupin je zajišťován většinou pro žáky 1. – 3. tříd.

Stravování ve všech školách je zajištěno. Školní jídelny vaří a výdejny vydávají.

K využití jsou připraveny školní zahrady a hřiště, opět s potřebným zabezpečením oddělených částí (podle počasí).

Docházka do škol je nepovinná. Současně s přímou výukou ve škole pokračuje distanční výuka žáků. Rodiče žáků byli s postupy seznámeni prostřednictvím webových stránek škol, e-mailovou korespondencí (třídní učitelé) a v případě nutnosti i telefonickým kontaktem.

Děkujeme všem za velké nasazení a děti vítáme zpět ve škole!