I ve třetím speciálu Pětky najdete aktuality z městské části

18/05/2020

Vážení občané Prahy 5,

včerejším dnem skončil nouzový stav, který během posledních několika týdnů zásadně ovlivnil život nás všech. Všední den se změnil k nepoznání, ze dne na den jsme se museli přizpůsobit novým pravidlům, a to jak v pracovním, tak v soukromém životě.

Jak jste si jistě všimli, změny v komunikaci radnice se dotkly i našeho časopisu Pětka. Radnice Vám chtěla nabídnout co nejaktuálnější informační servis v té tolik turbulentní době plné různých opatření a jejich častých změn. I proto začala více využívat online média. Bylo nám ale jasné, že online komunikace nedosáhne ke všem skupinám obyvatel, a tak jsme zvolili kombinaci s tištěným periodikem. Z pragmatických důvodů jsme namísto standardního časopisu začali vydávat informační noviny.

Dařilo se nám je nejen díky cenové výhodnosti tisku vyrábět přibližně každých 14 dní. Mohli jste v nich nalézt komplexní, aktuální a věřím, že i hodnotné informace týkající se chodu radnice, užitečné rady a potřebné kontakty, které Vám měly pomoci řešit nezvyklou a tíživou situaci. Například kde si vyzvednout dezinfekční prostředky, roušky apod.

Redakční rada už se zase může scházet a zamýšlet se nad náměty pro plnohodnotné informace včetně kalendária akcí, jež se opět začínají plánovat. V červnu tedy vyjde poslední vydání novin a od července se můžete opět těšit na svůj časopis s letními tipy.

Vladan Brenčič, předseda redakční rady