Chystáte se otevřít po korona pauze provozovnu, restauraci, kino? Nezapomeňte na zajištění kvalitní pitné vody

07/05/2020

V rámci opatření v souvislosti s COVID-19 mohla být v některých budovách a provozovnách (školy, hotely, restaurační zařízení, nákupní centra, obchody, tělocvičny, kina, divadla atd.) po dobu vynucené pauzy částečně nebo zcela omezena spotřeba pitné vody. V důsledku stagnace vody v potrubí, poklesu tlaku v nádržích, poklesu zbytkového volného chloru apod. pak mohlo dojít k negativní změně její kvality. Společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) si proto dovoluje upozornit, že při opětovném zprovoznění je nezbytné zabezpečit kvalitu vody ve vnitřním vodovodu těchto budov. Dle zákona za ni nese zodpovědnost vlastník objektu.

Společnost PVK doporučuje svým zákazníkům v případech, kdy existuje byť i minimální podezření na ovlivnění vnitřních rozvodů a kvality vody dlouhodobou odstávkou, následující preventivní opatření:

1. Před uvedením do provozu vyčistit a vydezinfikovat akumulační nádrže studené vody a teplé užitkové vody.
  2. Propláchnout všechny kohoutky trvalým proudem vody po dobu nejméně 5 minut, tak aby byla zajištěna obměna veškeré vody ve vnitřních rozvodech budovy.
  3. V případě složitějších problémů doporučujeme kontaktovat společnosti specializující se na čištění a dezinfekci vnitřního vodovodu.
  4. Všeobecně při správě vnitřních vodovodních rozvodů brát ohled na doporučení Státního zdravotního ústavu „Zásady správné péče o vnitřní vodovod”, viz http://www.szu.cz/tema/zivotni-prostredi/vnitrni-vodovod.

Společnost Pražské vodovody a kanalizace, a. s., zaručuje po celou dobu pandemie COVID – 19 kvalitu pitné vody v celé vodovodní síti na území hl. města Prahy v souladu s požadavky platné legislativy. Vysoká kvalita pitné vody je dosahována za velmi přísných podmínek hygienické kontroly sestávající mimo jiné z tisíců provedených analýz fyzikálně-chemických, mikrobiologických a organoleptických vlastností v odebraných vzorcích pitné vody.

• V případě jakýchkoli problémů, či dotazů v této souvislosti můžete kontaktovat zástupce společnosti nejlépe prostřednictvím e-mailu info@pvk.cz, nebo prostřednictvím zákaznické telefonní linky 601 274 274 a 840 111 112.
  • Veškeré další aktuální informace k přijatým opatřením v souvislosti s COVID – 19 včetně omezeného provozu našeho zákaznického centra a náhradních forem bezkontaktní komunikace naleznete ZDE.

Děkujeme za pochopení a věříme, že se nám všem podaří stávající mimořádnou situaci co nejdříve překonat.

Pražské vodovody a kanalizace, a. s.