Vedení Prahy 5 si připomnělo výročí povstání českého lidu

05/05/2020

Pětasedmdesáté výročí povstání českého lidu proti fašistům a konce 2. světové války si v úterý 5. května 2020 dopoledne připomněli zástupci vedení Městské části Praha 5. Při malém pietním aktu umístili starostka Renáta Zajíčková a radní Lukáš Herold, Petr Lachnit a Lubomír Brož věnec k pamětní desce věnované umučeným dobrovolným sestrám Českého červeného kříže ve Štefánikově ulici č. 15. S ohledem na opatření související s nouzovým stavem letos při aktu nezazněly žádné projevy a kladení věnce proběhlo s vyloučením veřejnosti i čestné stráže.

Ve stejný čas byly umístěny květiny i u pamětní desky v kostele sv. Václava věnované příslušníkům zdejší farnosti a občanům Prahy 5, obětem 1. a 2. světové války a květnového povstání. Poslední věnec byl položen u pamětní desky obětem z let 1939-1945, která se nachází v Plzeňské ulici 6/233. Ani k těmto aktům letos nebyla přizvána veřejnost.

Více než padesát kytic a věnečků bylo položeno i k dalším pomníkům a pamětním deskám věnovaným občanům Prahy 5, kteří položili svůj život během květnového povstání v roce 1945.