Pozvánka na promítání filmu #martyisdead s následnou besedou

24/02/2020

Vážení rodiče, starostka městské části Praha 5 Renáta Zajíčková vás zve na promítání  filmu #martyisdead s následnou besedou, kterou povede Jiří Průša ze sdružení CZ.NIC, koordinátor projektu Bezpečně na netu. Projekce filmu se uskuteční 25. března 2020 od 18:00 v Kobce č. 17 na Smíchovské náplavce.

Jak jsme vás již informovali, MČ Praha 5 se připojila k boji proti kyberšikaně a chce zejména mládež varovat před úskalími kyberprostoru, v němž naše děti tráví hodně času na sociálních sítích. Prvního promítání výše uvedeného filmu se zúčastnilo v pátek 14. února 2020 více než 250 žáků sedmých až devátých ročníků z celkem šesti základních škol zřizovaných MČ Praha 5.

Vzhledem k tomu, že se téma kybešikany netýká jen dětí, připravila MČ Praha 5  další promítání i diskuzi pro rodiče.

• V případě vašeho zájmu prosíme o potvrzení účasti na e-mailu:

gabriela.janyseva@praha5.cz

Těšíme se na vás ve středu 25. března 2020 od 18:00 v Kobce č. 17 na Smíchovské náplavce.

• Celý seriál #martyisdead je možné zdarma zhlédnout na Mall.tv.

Seriál #martyisdead v osmi dílech ukazuje drsnou tvář internetu a kyberšikany, kdy se postupně snaží najít odpověď na otázku, co vedlo dosud bezproblémového patnáctiletého Martina přezdívaného Marty k tomu, aby vzal do ruky mobil a natáčel se v situacích, ze kterých mrazí? Musel zemřít, aby jeho rodiče zjistili, jak úzkostné pocity a hrůzné chvíle před svou smrtí zažíval? Byl skutečně patologickou zrůdou nebo obětí systematického vydírání?

MČ Praha 5 odstartovala edukační seriál spuštěním webových stránek www.detstvionline.cz

Téma „Rizika, jakým čelí naše děti na Internetu” bude rezonovat v radničních tištěných i elektronických médiích.