V neděli 22. prosince vyvrcholí pásmo adventních koncertů

17/12/2019

Pokud jste si ještě nenašli v předvánočním shonu čas na trochu oddechu, připomínáme možnost relaxovat chvíli s tóny živě interpretované klasické hudby, a to na adventních koncertech v Praze 5.

„Uplynulá představení se setkala s velkým zájmem veřejnosti, máme z toho opravdu radost, protože nabízíme lidem kvalitní program v podání renomovaných interpretů. Těší nás, že to posluchači umějí ocenit,“ pochvaluje si vkus publika místopředseda kulturní komise a zastupitel Michal Bednář (ODS).

V neděli 22. 12. 2019 od 16:00 v kostele svatého Václava zazní skladby Ludwiga van Beethovena a Antonína Dvořáka, a to v podání Pražákova Kvarteta.

„Pražákovo kvarteto je tradičním interpretem na adventních koncertech Prahy 5, jsme na to pyšní, neboť jde o hudební těleso vysoké kvality, které za své dlouholeté působení získalo významná ocenění, mimo jiné i 1. cenu v soutěži Pražského jara,“ připomněl místostarosta Lukáš Herold (ODS). Pražákovo kvarteto hraje ve složení Jana Vonášková – 1. housle, Vlastimil Holek – 2. housle, Josef Klusoň – viola a Michal Kaňka – violoncello. Všichni členové jsou absolventi Pražské konzervatoře a Akademie múzických umění. Komorní hru studovali u členů Vlachova, Pražského a Smetanova kvarteta. Zároveň byli v kontaktu s univerzitou v Cincinnati, kde studovali zejména hudbu 2. Vídeňské školy.

V neděli 22. 12. 2019 od 17:00 hodin v obřadní síni MČ Praha 5 v ulici Stroupežnického č. 10 pak zahrají a zazpívají sopranistka Ludmila Vernerová, členka Státní opery Praha a ženský hudební soubor Arpa Grazioso.

Nenechte si ujít tyto kulturní zážitky, vstup na akce je, jako již tradičně, zdarma.

Přílohy ke stažení