Výstava I WANT MORE LIFE!

06/12/2019

Vážení občané,

dovolujeme si vás jménem místostarosty Lukáše Herolda (ODS), pozvat na výstavu nadaného umělce Vladimíra Kiseljova I WANT MORE LIFE!

Výstavu maleb s malířsko-hudební performancí autora můžete až do 14. ledna 2020 v Galerii D – Portheimka, Štefánkova 68/12.

Vladimír Kiseljov

Vladimír Kiseljov zrealizoval již přes 90 samostatných výstav maleb – mimo jiné na Biennale ve Florencii, největší mezinárodní výstavě scénografie – Prague Quadriennale 2015, v Berlíně, Vídni, Lipsku, Edinburghu, Kodani, Ženevě, Mnichově, 3x v Praze v Galerii kritiků, v Brně ve Wannieck a Richard Adam Gallery aj. Věnuje se také tvorbě nástěnných maleb (v roce 2015 namaloval největší nástěnnou malbu v ČR o ploše 600m2 v Tišnově u Brna), scénografii a operní režii (Parsifal v ND Brno aj.). Na jeho výše uvedených stránkách najdete jeho úspěšně zrealizované akce a obrazy. V roce 2014 dvakrát vystupoval v přímém přenosu v České Televizi se svou živou malířskou performancí na klasickou hudbu. Jednalo se o účinkování v Tečce páteční noci 10.10. a Dobrém ránu 21.11.

V roce 2018 byl vyznamenán cenou „Goldene W“ za svou uměleckou a vědeckou činnost spojenou s dílem Richarda Wagnera. Stalo se tak na mezinárodním kongrese Richard-Wagner-Verband International v Innsbrucku. Tuto cenu obdrželo zatím jen 5 lidí na světě, všichni ze západní Evropy a ve věku nad 60 let.

Obrazy Vladimíra Kiseljova vyjadřují jeho synestetické vnímání světa – autor vnímám hudbu a všechny vjemy barevně a svými obrazy tedy vzácně propojuje všechny smysly diváka – barvy, filosofický význam, hudbu, pohyb, prostor a čas. Jeho tvorba je každodenně velmi hluboce promýšlená a prožitá autentická přímá vnitřní cesta, přetvořená do uměleckého díla, které je silné a vyzařuje pozitivní energii – a jeho vhled do mechanizmů světa. Autor vždy na vernisáži komunikuje s publikem, poskytuje výklad svých obrazů, čímž osvětluje poutavé příběhy a symboly, které jsou v nich obsaženy.

Velká výstava maleb Vladimíra Kiseljova se konala v prestižní Galerii kritiků v Praze v Paláci Adria, kurátorkou byla kunsthistorička Vlasta Čiháková Noshiro, předsedkyně Unie českých výtvarných kritiků. Předtím se konala podobná velká výstava v Galerii Státního úřadu pro jadernou bezpečnost v Praze na Senovážném náměstí – u paní Dany Drábové – a nedávno také v Galerii v Klicperově divadle v Hradci Králové a v Arthotelu Le Palais v Praze, obě s kurátorkou Alenou Bartkovou. Dále také v roce 2017 výstava v Galerii Café Lajka s kurátorem a spisovatelem Jiřím Tichým.

V roce 2015 se svou tvorbou zúčastnil i oficiálního programu Pražského Quadriennale. V roce 2018 účinkoval na mezinárodním divadelním festivale v Casablance v Maroku s malířskou performance s projekcí, získána cena za interakci.

Napsal a vydal dvě knihy se svými malbami a textem- Mystéria Richarda Wagnera v obrazech (2013) a nově Mystéria vepsaná ve tvářích (2019).