Praha 5 hledá dětské malíře

02/09/2019

Malířská paleta Prahy 5, to je nová výtvarná soutěž, kterou organizuje Městská část Praha 5. Zúčastnit se jí mohou děti od 6 do 15 let. Soutěž bude probíhat od 1. října do 30. listopadu 2019. Záštitu nad prvním ročníkem této soutěže převzali 1. místostarostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS) a radní pro kulturu Lukáš Herold (ODS).

„Všechny děti z Prahy 5, které bydlí v Praze 5 nebo navštěvují nějakou školu v Praze 5, případně ty, které tady navštěvují nějaký zájmový kroužek, třeba i soukromý. Soutěž začíná 1. 10. a probíhá do 30. 11. Potom proběhne komise, která vybere ty nejlepší obrázky,“ uvedla Petra Sochorcová, organizátorka.

Autoři nejlepších obrázků budou mít možnost zúčastnit se malířského workshopu. Ten povedou výtvarnice Helena Slavíková-Hrušková a Viktoria Rampal Dzurenko.

„Bude se týkat objevování krásy skrze malbu. Bude to o tvořivosti, bude to hravé. Budeme skrze barvy nanovo poznávat Prahu 5,“ řekla Viktoria Rampal Dzurenko, výtvarnice.

Pravidla soutěže najdete ZDE.

Jak se zrodila soutěž Malířská paleta Prahy 5 se dočtete ZDE.