V Komunitním centru Prádelna v Praze 5 se očkovali zvířecí svěřenci lidí bez domova

10/04/2019

Organizace Psí život má za sebou další úspěšnou očkovací akci, při které jí prošlo rukama mnoho psů a koček od lidí bez domova. Akce se konala ve spolupráci s Veterináři bez hranic. Očkovacího dne se zúčastnil i radní Prahy 5 Petr Lachnit, v jehož gesci je právě bezpečnost a sociální oblast.

Očkovalo se již tradičně ve venkovních prostorách Komunitního centra Prádelna. Zvířata byla očkována, zbavena vnitřních a vnějších parazitů a všechna také prošla veterinární prohlídkou. Na očkovací akci dorazili i majitelé s několika kočkami.

Během velké jarní vakcinační akce se naočkovalo neuvěřitelných 96 psů od lidí bez domova! Toto číslo je doposud rekord na jednu akci. Navíc Psí život ještě vyráží očkovat přímo do terénu, zvířata, která nejsou socializovaná tak, aby s nimi majitelé zvládli dojet na samotnou akci.

Tyto preventivní akce se konají pod heslem “Zdravá zvířata – zdraví lidé” a jsou zaměřené nejen pomoc samotným zvířatům, ale cílem je i ochrana veřejnosti před případnými nemocemi, které jsou ze zvířat na lidi přenosné (vzteklina, parazité jako třeba škrkavky, tasemnice, blechy, ale i různá bakteriální onemocnění či plísně). Proto všechna zvířata procházejí také důkladnou veterinární kontrolou. Psi tedy byli naočkováni proti vzteklině a dalším nemocem (např. psinka, parvoviróza) a byl jim podán přípravek proti vnitřním a vnějším parazitům. U tří zvířat se podařilo podchytit probíhající zánětlivá onemocnění – dva záněty v očích a jeden v uších.

Tato zvířata budou nyní pečovatelé ze Psího života léčit. U osmi psů se s jejich majiteli dohodli na kastraci fen i psů. Stejně jako vždy byli psi i čipováni.

„Organizace Psí život děkuje všem dobrovolníkům, veterinářkám a veterinářům za velikou pomoc na akci. Velké poděkování patří i všem sponzorům, kteří věnovali vakcíny a granule, hlavnímu městu Praze a všem dobrým lidem, kteří naši organizaci podporují. A obrovsky děkujeme i Praze 5, díky které jsme již potřetí mohli akci pořádat u Komunitního centra Prádelna,“ uvedla Jarmila Pávková, ředitelka organizace.