Zápis do prvních tříd v Základní škole Drtinova

01/04/2019

Aprílový den si pro zápis vybrala Fakultní základní škola s rozšířenou výukou jazyků při PedF UK, Praha 5 – Smíchov, Drtinova 1/1861 a je první školou na Městské části Praha 5, která zápisy do prvních tříd školního roku 2019/20 zahájila. Ředitel školy Mgr. Libor Šrámek s 1. místostarostkou pro oblast školství Městské části Praha 5 Mgr. Renátou Zajíčkovou spolu s učitelkami a staršími žáky vítali přicházející rodiče s dětmi.

S potěšením jsem se dnes zúčastnila prvního zápisu do 1. tříd v naší městské části. Bylo velmi milé mluvit s usměvavými dětmi, rodiči i učitelkami. Z jejich výrazů bylo poznat, jak silně a zodpovědně dnešní den prožívají. Přeji jim, ať je pro ně 1. duben šťastným dnem!“ komentovala zápis 1. místostarostka Mgr. Renáta Zajíčková

Rodiče s dětmi se podle rozpisu zúčastnili „přijímacího řízení“ v jednotlivých třídách, kde byl každý budoucí žák vyzpovídán ze svých znalostí a dovedností. Přítomné paní učitelky jejich výkony vyhodnotily a každý budoucí prvňáček obdržel malý dárek.

U „našeho“ prvního zápisu byla i TV NOVA:

Zápis do prvních tříd v Základní škole Drtinova

Včera začaly v Česku zápisy do prvních tříd základních škol a potrvají až do konce měsíce. Podle odhadu ministerstva školství letos přijde k zápisu na 137 000 dětí, tedy o 2000 víc než vloni. Základní a mateřská škola Drtinova na Smíchově je první školou v městské části Praha 5, která zápisy do prvních tříd školního roku 2019/20 zahájila. A byla u toho také TV Nova.

Zveřejnil(a) Praha 5 – oficiální stránky dne Úterý 2. dubna 2019