Slavnostní setkání učitelů v Rezidenci primátora

28/03/2019

V předvečer Dne učitelů se ředitelé, učitelé a nepedagogičtí zaměstnanci základních a mateřských škol z Prahy 5 společně sešli v reprezentačních prostorách Rezidence primátora na Mariánském náměstí, kde je přivítal starosta Prahy 5 Daniel Mazur a 1. místostarostka pro oblast školství Renáta Zajíčková.

Na slavnostním a možná i trochu netradičním setkání jednotlivé ředitelky a ředitelé představili jednoho zaměstnance „své“ školy, bez něhož by si její fungování neuměli představit a poděkovali mu za jeho nepostradatelnou práci. Každému z nich starosta Daniel Mazur předal dárek.

„Jsem rád, že ve školách naší městské části pracují tak skvělí lidé, kteří věnují energii rozvoji našich budoucích generací,“ potvrdil starosta Mazur.

Místostarostka Zajíčková zhodnotila setkání jako velmi přátelské a plné příjemných rozhovorů:„Vyslechli jsme mnohdy celoživotní příběhy učitelů, zástupců, hospodářek, vychovatelek a třeba vedoucí jídelen a školníků. Ti všichni totiž dotvářejí obraz a atmosféru škol a jejich práci je třeba náležitě docenit,“ dodala místostarostka.

Den učitelů je den vyhlášený k poctě učitelů. Celosvětově se slaví 5. října.

V České republice je určen na 28. března, kdy je výročí narození Jana Amose Komenského (1592).

Dne 28. března školy často pořádají různé akce věnované Komenského životu a tvorbě.

Ministerstvo školství v tento den uděluje plaketu Jana Amose Komenského „Zlatý Ámos“ pro nejlepší učitele.

Letošní vítězka ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos Pavlína Kopáčiková učí v základní škole Vacov na Šumavě. Do soutěže ji přihlásili její čtvrťáci. Na královnu českých učitelů ji slavnostně korunoval ministr školství Robert Plaga.

Níže přinášíme odkaz se vzkazem ministra školství učitelům: