Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Kořenského

25/03/2019

Ve čtvrtek 21. března 2019 proběhl Den otevřených dveří na Základní škole Kořenského v Praze 5 – Smíchov, Kořenského 10/760.

Rodiče se svými dětmi si mohli za doprovodu starších žáků prohlédnout celou školu i otevřené vyučování. Ředitelka školy Mgr. Bc. Libuše Daňhelková přijímala rodiče v ředitelně školy a spolu s ostatními pedagogickými pracovníky zodpovídala dotazy rodičů.

Pro rodiče a návštěvníky školy se konal Jarní koncert školního sboru a bylo možno si prohlédnout výstavu Příběhy našich sousedů.

Důležité:

Ve školním roce 2019/2020 škola otevře jednu první třídu pro zhruba 28 žáků a jednu přípravnou třídu.

V první třídě je zařazena angličtina jednu hodinu týdně v rámci rozvrhu a dále se prolíná ostatními předměty.

Pro zařazení dítěte k základnímu vzdělání je nutno podat žádost:

osobně (v době konání zápisu),

emailem: ondrejkova@zskorenskeho.cz,

nebo poštou: na adresu školy do 24. dubna 2019.

• Zápis do 1. třídy a přípravné třídy se koná ve dvou dnech 24. a 25. dubna 2019 v čase od 14 do 18 hodin.

Veškeré informace najdete na stránkách školy:  https://zskorenskeho.cz.

O škole:

Základní škola Kořenského je státní, malá, plně organizovaná škola, založená v roce 1893. Od 1. ledna 2013 došlo ke spojení školy s Mateřskou školou náměstí 14. října, a vznikla tak nová organizace. Od 1. září 2015 bylo ke škole přičleněno odloučené pracoviště ZŠ Žvahov, kde postupně vznikne celý první stupeň. Ve školním roce 2015/16 byla na Žvahově otevřena první a přípravná třída a byl tak položen základní stavební kámen pro vytvoření celého prvního stupně. V letošním školním roce budou nejstaršími žáky Pod Žvahovem třeťáci.

Základní škola poskytuje vzdělání ve všech devíti ročnících cca 340 žákům. Naší vizí je poskytovat žákům výchovu a vzdělání v souladu se školním vzdělávacím programem Otevřená škola pro 21.století, spočívajícím na třech základních pilířích: komunikace – v jazyce mateřském i světových jazycích, využití technologií, rozvoj osobnosti.