Praha 5 i letos podpoří MFF FEBIOFEST

17/03/2019

26. ročník Mezinárodní filmový festival (MFF) FEBIOFEST se koná pod záštitou starosty Prahy 5 Daniela Mazura a radního Lukáše Herolda. Praha 5 je spolupořadatelem festivalu, který podpoří částkou 500 000 Kč.

Městská část Praha 5 festival podporuje od roku 2007. Na letošní 26. ročník Febiofestu jsme vyčlenili 500 tisíc korun a v multikině Cinestar Anděl bude po dobu festivalu promítací sál č. 5 označen jako Sál MČ Praha 5,“ vysvětluje starosta Daniel Mazur.

Praha 5 a český film patří neodmyslitelně k sobě. I proto, že právě na území naší městské části se nachází Barrandov Studio, které patří k největším a nejstarším filmovým studiím v Evropě,“ doplnil radní Lukáš Herold.

Festival proběhne od 21. do 29. března a předprodej vstupenek začíná 8. března.

Festival MFF FEBIOFEST patří mezi sedm nejvýznamnějších akcí hl. m. Prahy. Byl založen v roce 1993 nezávislou filmovou a televizní společností FEBIO Fera Feniče. Je největším všeobecným filmovým soutěžním festivalem v ČR. Od roku 2005 probíhá pražská část přehlídky tradičně ve dvanácti sálech multikina Cinestar Anděl v Praze 5.

Jeho součástí je Febiofest Junior – s dopoledními představeními pro děti a mládež za dotované vstupné. Nabídku mohou využít zejména školky a školy, ale také rodiče s dětmi. Část víkendových představení je určena pro děti z dětských domovů.

Po skončení projekce v Praze proběhnou regionální ozvěny FEBIOFESTU.

V dalších 16 městech v ČR tak budou mít diváci možnost zhlédnout vybrané snímky. Festival je členěn do 12 tematických sekcí s akcentem na evropskou filmovou tvorbu. FEBIOFEST překračuje hranice i do Slovenské republiky.