Dohody o uznání dluhu

20/02/2003

Dohody o uznání dluhu

Rada MČ Praha 5 schválila návrh správní firmy Centra, v.o.s. na uzavření dohod o uznání dluhů s nájemníky bytů městské části. “Celkem šlo o sedm případů a součástí dohod je i splátkový kalendář” uvedl předseda bytové komise rady Jan Matoušek (ODS). Podle něj se dluhy u zmíněných případů pohybovaly od 17 do 381 tisíc korun a splátky pak od tisíce do skoro 12 tisíc korun měsíčně.

V současné době podle Matouška probíhá inventura dluhů nájemníků v bytech a nebytových prostor u všech správních firem i na úřadu a podle jejích výsledků a skladby dluhů pak rada zvolí další efektivní postup při jejich vymáhání.

Podle předběžných odhadů dosahují dluhy v bytech částky okolo 20 milionů korun. V nebytových prostorách je situace podobná, zde je evidováno přes 600 dlužníků s celkovou částkou 19 milionů korun.