Pro privatizaci se rozhodují i dříve váhající

03/02/2003

Radní MČ Praha 5 na posledním lednovém zasedání projednali několik desítek materiálů, které se týkaly privatizace domů a bytů.

“V mnoha případech šlo doplnění dalších zájemců do již schválených smluv,” uvedl místostarosta Petr Horák.

Jinde podle něj rada revokovala usnesení o prodeji, která souvisela se změnami ve jménech kupujících (uzavření manželství, zúžení či rozšíření společného jmění manželů apod.).

Díky novým zájemcům, kteří se nyní často hlásí až po proběhnutí půlroční lhůty pro akceptaci nabídky, nicméně v duchu privatizačních pravidel, se v domech zvyšuje zájem o privatizaci. Často i na 85 až 95% (zbývá jeden, dva byty), v některých případech ale i na 100%, což následně umožňuje všem kupujícím získat slevu ve výši 10 až 20%. Dále rada schválila v rámci privatizace prodej domů Machatého 8 a 10 a U Nikolajky 37 formou po bytech.