Úspěch RC Tatra Smíchov ocenil starosta MČ Praha 5

22/11/2018

Rugbyový tým mužů RC Tatra Smíchov, který se v sobotu 10. listopadu 2018 stal mistrem České republiky, přijal blahopřání od starosty Prahy 5 Daniela Mazura. Na neformálním, a přitom slavnostním setkání s hráči a realizačním týmem Tatry ve středu 21. 11. 2018 starosta Daniel Mazur mimo jiné řekl:

Chci vám moc poděkovat. Měl jsem v sobotu tu čest být na tribuně a bylo fantastické vidět, kolik lidí jste dokázali přitáhnout, kteří za vámi jdou a kteří vám fandí. Chceme naše rugby podporovat, ať roste, protože i díky vám přitahuje mladé lidi ke sportu. Tuhle vaši práci máme za ohromně důležitou a budeme si vás hýčkat.

Spolupráci s městskou částí jsme nastartovali již před dvanácti lety a velice si jí ceníme. Můžeme pracovat s mládeží, vychováváme kvalitní hráče a za velmi důležité považuji to, že kluci „sundáním dresu“ se sportem nekončí. Zůstávají dál, pracují pro klub a díky tomu se náš klub rozrůstá a můžeme se pochlubit, že máme celkem 750 členů a z nich 460 dětí,“ řekl prezident klubu Roman Rygl.

Setkání v sále Zastupitelstva MČ Praha 5 se účastnili a rugbistům k úspěchu poblahopřáli také místostarostové Karel Bauer a Martin Slabý, radní Lukáš Herold i zastupitelé Tomáš Homola a Marie Aschenbrennerová.

Tatra výhrou ve finále 1. ligy na domácí půdě FCC Rugby Arény získala sedmý titul mistra České republiky, když porazila celek Jimi Vyškov 30:19.

I my gratulujeme!