Memoriál Jana Weisgraba ocenil nejlepší šachisty

04/12/2017

V neděli 26. listopadu 2017 vzpomněli turnajem mladí šachisté nadějného hráče Jana Weisgraba, který ve svých jedenácti letech – pod koly automobilu – zakončil svou nadějnou kariéru.

Již 16. ročník turnaje hráčů ve stáří do 15-ti let proběhl v hezkém prostředí velké zasedací místnosti Smíchovské radnice pod záštitou radního městské části Praha 5, pana JUDr. Petra Lachnita, který spolu s rodiči Jana, hráče pozdravil a popřál jim hodně zdaru ve hře.Hrálo se Švýcarským systémem, 9 kol, 2×20 minut na partii. Padesátičlenné startovní pole postrádalo vítěze dvou předchozích ročníků – Daniela Rouse – a v důsledku toho přežil „Putovní pohár“ svou existenci a o jeho získání budou usilovat další mladší šachové naděje. Vítězem šachového turnaje se stal Ondřej Dacho.