Pohybem ke zdraví

30/10/2017

V uplynulých měsících se MČ Praha 5 zaměřila na situaci v oblasti volnočasových pohybových aktivit dětí.

Rodiče měli možnost zapojit se do ankety zaměřené na preference rodičů v oblasti aktivit na podporu rozvoje hrubé motoriky dětí. Součástí ankety byla možnost hlasovat pro realizaci nástřiku „Her na chodník“ před budovami jednotlivých škol na území Prahy 5.

Do ankety se zapojilo celkem 354 rodičů dětí ze 7 základních škol v Praze 5. Nejvyšší počet hlasů získaly

•             ZŠ a MŠ Chaplinovo náměstí a nástřik s názvem Opičí dráha

•             FZŠ Drtinova a nástřik s názvem Opičí dráha

•             ZŠ a MŠ U Santošky a nástřik s názvem Člověče, nezlob se!

Na jednotlivé hry na chodník se mohou děti vítězných škol těšit na jaře, až meteorologické podmínky umožní provedení nástřiku.

Akce byla finančně podpořena z rozpočtu MHMP, grantu na realizaci projektů v oblasti místní Agendy 21, pod záštitou radního pro oblast zdravotnictví Ing. Radka Lacka.

Přílohy ke stažení