Slavnosti škol Prahy 5

16/10/2017

Cílem akce 1. ročníku „Slavnosti škol Prahy 5“ bylo seznámit rodiče, prarodiče a širokou veřejnost se všemi aktéry v oblasti vzdělávání působící na celém území Městské části Praha 5 v rámci projektu „Místní akční plán“.

Školy mateřské a základní se představily svými vystoupeními na pódiu a u stánků jednotlivých škol prezentovaly svoji širokou činnost se svými výrobky. Zúčastnili se i studenti středních škol na území Prahy 5. Záštitu nad akcí převzal starosta Městské části Praha 5 Ing. Pavel Richter a zástupce starosty pro oblast školství Mgr. Vít Šolle, který na zahájení řekl: „Jedním z cílů je podpořit spolupráci mezi školami, rodiči a zřizovatelem. Nechceme brát tuto akci jako veletrh, ale jako setkání škol s veřejností a jejich propojením. Pozvali jsme každého, kdo si chce užít příjemně strávený den a podpořit naše děti a žáky, kteří se na celou akci velmi poctivě připravili“.

Slavnosti pořádala příspěvková organizace Kulturní centrum Prahy 5, Galerie Portheimka a Městská část Praha 5. Akci, na které vystoupilo v živém vystoupení 26 škol, moderoval herec Martin Zounar. Děti a žáci předváděli pěvecká a taneční vystoupení, folklór, balet, divadelní scénky, bubnování, recitace, cvičení a moderní gymnastiku. Bylo podáváno občerstvení vyrobené ve školách a pro děti byly připraveny různé soutěže s odměnami. Vydařené akce se zúčastnilo několik stovek rodičů a návštěvníků.