Výstava Nejdelší noc – 21. srpen 1968 byla otevřena

02/02/2017

1. února 2017 se uskutečnila v aule SOŠ Drtinova slavnostní vernisáž výstavy Nejdelší noc – 21. srpen 1968. Jejím autorem je odborný pracovník Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, PhDr. Daniel Povolný.

Vernisáže se zúčastnila řada oficiálních hostů. Magistrát hl. města Prahy zastupovala ředitelka odboru školství a mládeže Mgr. Lenka Němcová, Městský úřad Praha 5 pak předseda školského výboru Bc. Martin Damašek. Pozvání přijali i senátoři Mgr. Václav Láska a PhDr. Tomáš Grulich a další vzácní hosté.

Ředitelka Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu plk. PhDr. Eva Michálková připomněla ve svém projevu nutnost vracet se k těmto dějinným událostem.

Největší ohlas mezi studenty pak měla debata s redaktorem tehdejšího Československého rozhlasu, panem Janem Petránkem.

Výstava bude otevřena veřejnosti do 24. února 2017 v aule Střední odborné školy Drtinova 3, Praha 5. Návštěvníci mohou zhlédnout expozici od pondělí do pátku, od 10 do 15 hodin.

Ilona Borovcová

SOŠ Drtinova

Na fotogalerii z vernisáže se můžete podívat ZDE