Omezení provozu oddělení osobních dokladů a evidence obyvatel ve dnech 1.5 – 10.5.2009

20/04/2009

Výluka informačního systému správních evidencí na oddělení osobních dokladů a evidence obyvatel ve dnech 1.5 – 10.5.2009

Ministerstvo vnitra (odbor realizace projektů eGovernment, odbor centrálních informačních systémů, odbor správních činností) připravuje převod informačních systémů správních evidencí a ve spolupráci s Ministerstvem dopravy převod registrů silničních vozidel z úrovně okres – centrum na úroveň centrum. Převodem je sledována mimo jiné příprava agendových systémů správních evidencí na poskytování údajů pro základní registry, vytvoření standardizovaného datového a komunikačního rozhraní pro externí subjekty a navázání na koncepci eGovernmentu a na koncepci projektu Czech POINT.

Připravovaný převod je naplánován na dny od 1.5 – 10.5.2009, aby od 11. května 2009 byl zajištěn provoz nových aplikací nad jedinou centrální databází evidence obyvatel, databází evidence cestovních dokladů a databází evidence občanských průkazů. Bude využito následujících státních svátků a víkendů k tomu, že ačkoliv bude odstávka pro komplexní migraci desetidenní, bude se reálně jednat pouze o čtyři pracovní dny, aby dopad na občany i jiné správní úřady a externí instituce, které naše data využívají, byl co nejmenší.

Pro provoz oddělení osobních dokladů a evidence obyvatel, odboru občansko-správního, Úřadu městské části Praha 5 Smíchov to znamená, že ve dnech od 1.5 do 10.5.2009 nebude možné podávat žádosti o vydání e-pasu, provádět kontrolu e-pasu po doručení od výrobce, předávat e-pasy a zavádět do informačního systému jakékoliv změny týkající se agend evidence obyvatel, občanských průkazů a cestovních pasů.

Věříme, že tento nutný krok bude našim klientům poskytovat ještě kvalitnější služby, plně ve shodě s platnou legislativou.