Praha 5 hledá svého Podnikatele a Živnostníka roku 2016

03/10/2016

V těchto měsících probíhá v Praze 5 anketa o Podnikatele a Živnostníka Prahy 5 roku 2016. Lidé se ankety mohou zúčastnit prostřednictvím anketních lístků, které najdou např. v měsíčníku Pětka pro vás nebo zde v příloze. Výsledky ankety budou vyhlášeny 24. 11. 2016.

Obyvatelé Prahy 5 se v těchto měsících mohou zúčastnit ankety o Podnikatele a Živnostníka roku 2016, jejíž výsledky budou vyhlášeny 24. listopadu 2016. Anketní lístky je možné odevzdávat až do 14. října. „Praha 5 má mnoho šikovných a aktivních lidí, kteří se významně podílejí na jejím životě a zásadním způsobem spoluvytvářejí její podobu. A právě podnikatelé a živnostníci mezi ně jednoznačně patří. Je namístě o jejich přínosu mluvit,“ řekl již před časem starosta MČ Praha 5 Radek Klíma (TOP 09).

O konečném pořadí nominovaných rozhodne porota na základě nejen ekonomických ukazatelů, ale také aktivit v CSR oblasti (společenské odpovědnosti firmy), podpory lokálního trhu a inovací.

V loňském roce získala titul Podnikatel Prahy 5 HUB, s.r.o., následovala Československá obchodní banka, a.s. a Restaurace Farkáň, v kategorii Živnostníka Prahy 5 bylo nejúspěšnější Krejčovství Buttig, na dalších místech skončily podniky La Boucherie & Bistrot M a Le Camille.

Anketa je jedním z kroků, díky nimž chce městská část udržovat kontakt s podnikatelskou sférou. K těm dalším patří neformální snídaně či večery. „Chceme, aby se komunikace mezi podnikateli a samosprávou stále vyvíjela, chceme slyšet podněty a problémy podnikatelské sféry. Vždy je co zlepšovat a důsledek jde samozřejmě ve prospěch celé Prahy 5,“ dodává starosta.

Snahu městské části potvrzuje i vítězství Prahy 5 v anketě Město pro byznys 2015, resp. stala se nejpříznivějším místem pro podnikatele Hlavního města. Důvodem je vysoký počet podnikatelů a kvalitní hospodaření radnice, resp. vyvážený poměr příjmů a výdajů, který má “pětka” druhý nejlepší ze všech městských částí. Více zde

Praha 5 se také zařadila mezi Českých 100 nejlepších pro rok 2015 v kategorii Cestovní ruch a hotelnictví.

Přílohy ke stažení