poradci radních

Interpelovaný: starosta Ing. Pavel Richter

Interpelace

Vážení pane starosto,

Předmětem mé interpelace jsou poradci jednotlivých radních za období od 28. 4 2016 do 20.2 2018. Od změny koalice ze dne  28. 4 2016 došlo k razantním personálním změnám na úřadu městské části. Nepochopitelná je situace především okolo tzv. poradců jednotlivých radních. Dle zákulisních informací z úřadu má každý z radních „nárok“ na své poradce s limitem padesáti tisíc korun měsíčně. Všichni tito poradci nejsou uvedeni na internetových stránkách a jsou s nimi údajně uzavírány dohody o provedení činnosti. Tímto Vás žádám o jmenný seznam všech těchto „dohodářů“ případně „zaměstnanců“ se statutem poradce   s uvedením částek, které jim jsou měsíčně vypláceny a který radní si jejich služby objednal. Zároveň by mne zajímalo, jakým způsobem je kontrolována jejich činnost. Předem děkuji za odpověď.

Mgr. Jan Smetana

Předseda klubu ČSSD