Studentský dům - Polygon Barrandov

starosta MČ P5

Věc: Studentský dům alias Polygon Barrandov

Vážený pane starosto,

obracím se na Vás jako na vedoucího představitele MČ Praha 5 ve věci výstavby Studentského domu alias Polygon Barrandov

Trocha faktů a historie:

• září 2006 – usnesení RMČ (C:UsersPokornaDocuments_komise vyboryvybor uzemniho rozvojeStudentský dům – Polygon Barr)
  • 24. 1. 2008 žádost o změnu ÚP číslo 1819/07 podala Debra Estate, s.r.o. – v likvidaci, nenašla jsem žádné spojení
  • 21. 1. 2013 SÚ vydal stavební povolení na stavbu (čj) Společnost URSUS REAL s.r.o. stavba veřejného vybavení – parcely č. 887/3, 954/1, 939/5, 942/2, 939/1, 891/1
  • 6. 10. 2016 vzniká společnost ALFA Property Development s.r.o. se sídlem Na Vidouli 1/1, Praha 5 – jediným členem staturtárního orgánu je Ing. Jan Lapeš
  • URSUS REAL s.r.o. převedl vlastnické právo na pozemky na ALFA Property Development s.r.o. – řízení začalo 25. 11. 2016
  • Ing. Jan Lapeš je projektovým manažerem společnosti V Invest CZ a.s. se sídlem shodou okolností také na adrese Na Vidouli 1/1, Praha 5
  • Na webu https://www.polygon-barrandov.cz je uvedeno, že developer ALFA Property Development s.r.o. je členem V Invest CZ.

Stavební povolení bylo vydáno mimo jiné na velké parcely s funkcí Veřejná vybavenost – 887/3 patřící ALFA Property Development s.r.o. a 954/1, který patří Hlavnímu městu Praha. 954/1 je mimochodem pozemek, na kterém chtěla MČ P5 postavit hokejovou halu a Hlavní město Praha levné nájemní byty.

Společnost V Invest CZ a.s. nabízí k prodeji byty ve Studentském domě Barrandov, avšak pod “krycím” jménem Polygon Barrandov na webu https://www.polygon-barrandov.cz, kde není ani zmínka o tom, že jde o stavbu veřejné vybavenosti určené pro studenty a pedagogy, ale byty jsou běžně k prodeji a jsou nabízeny na serverech realitní kanceláří ziprealty.cz a sreality.cz. A někdo, kdo si byt již zřejmě zakoupil, ho prodává na Bezrealitky.cz.

Dne 19. 7. 2017 schválila Rada MČ Praha 5 podání oprávněného podnětu na Stavební úřad městské části Praha 5 a Českou obchodní inspekci.

Ptám se Vás, pane starosto:

• Jaký je aktuální vývoj ve věci podání podnětu na Stavební úřad městské části Praha 5 a Českou obchodní inspekci?
  • Jaký byl text podnětu?
  • Jaké další kroky v této věci chystá Rada MČ?

Předem děkuji za písemnou odpověď.
Mgr. Martina Pokorná
Členka ZMČ Praha 5                                                                           V Praze dne 19. 9. 2017

Odpověď:

STAROSTA

V Praze dne 4. října 2017

Vážená paní magistro,

reaguji na Vaši interpelaci č. 4 ve věci: Studentský dům alias Polygon Barrandov.

V příloze Vám předávám  všechna rozhodnutí stavebního úřadu ve věci studentského domu. Stavební úřad vydal tato rozhodnutí pouze pro toto využití v souladu s územním plánem, stavebním zákonem a provádějícími předpisy. Co inzerují realitní kanceláře či jiné mediální zdroje není předmětem zkoumání nebo činnosti stavebního úřadu. Někteří kupující si ověřují na stavebním úřadě, zda je stavba povolena a k jakému účelu má být užívána, nebo jiné informace ke stavbě, je to ale pouze jejich aktivita.

starosta MČ Praha 5

Vážená paní