Hokejová hala vs. levné nájemní byty

Datum interpelace:
20. 06. 2017
Datum odpovědi:
20. 09. 2017
Interpelující:
Mgr. Martina Pokorná
Interpelovaný:
Příloha odpovědi:

Interpelace:

19. zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 5 dne 20. 6. 2017

Interpelace č. 1

zástupce starosty MČ P5

Věc: Hokejová hala vs. levné nájemní byty

Vážený pane místostarosto,

obracím se na Vás jako radního odpovědného za bytovou politiku a sport ve věci výstavby hokejové haly a levných nájemních bytů.

Podle informací od Vás by se měla na Barrandově stavět hokejová hala ve Štěpařské ulici na parcele č. 954/1.

Zároveň jsem se dočetla v časopise Naše Praha 5 č. 9/2017 na straně 5 v článku Naděje na levné byty, že:

“Město vybralo 12 pozemků, na kterých by mohlo vzniknout až 500 nájemních bytů. Mezi vybranými je i hlubočepská parcela č. 954/1. Dalším krokem nyní bude zadání ověřovací studie, architektonická soutěž, soutěž na projektovou dokumentaci, příprava projektové dokumentace, územní a stavební řízení a následně soutěž na výběr zhotovitele. Časový odhad začátku výstavby je rok 2020. Výstavba bude financována z Fondu rozvoje dostupného bydlení na území hl. m. Prahy, který disponuje částkou přes 3 mld. korun.”

Tyto protichůdné informace vyvolávají dojem, že pravá ruka Rady MČ neví, co dělá levá.

Ptám se Vás, pane místostarosto:

• Na pozemku parcelní č. 954/1 zamýšlí Rada MČ Praha 5 postavit hokejovou halu nebo levné nájemní byty?
  • Konzultoval MHMP výběr pozemku s Městskou částí Praha 5?

Předem děkuji za písemnou odpověď.

Mgr. Martina Pokorná

Členka ZMČ Praha 5                                                                         V Praze dne 20. 6. 2017

Odpověď:

zástupce starosty MČ P5

18. 09. 2017

Interpelovaný: Bc. Lukáš Herold, zástupce starosty MČ Prahy 5

Interpelaci podala: Mgr. Martina Pokorná, členka zastupitelstva MČ Prahy 5 dne 20. 06. 2017.

Vážená paní magistro,

k otázce pozemků na Barrandově v u ulice Štěpařská Vám sděluji následující.  Rada městské části požádala dne 21. 6. 2017 svým usnesením 28/787/2017 o svěření správy majetku hl. m. Prahy městské části Praha 5. Svou žádost městu odůvodnila tím, že jde o zájmové území MČ Praha 5, kde je záměrem vybudovat sportoviště se zaměřením pro školní mládež. Jakým způsobem na tuto žádost město zareaguje, si netroufám odhadnout. Samotný pozemek je více než 10.000 m2, zhruba jedna třetina je dle současného územního plánu v SV, tedy pro výstavbu například „levných bytů“ vhodná. Zbylé dvě třetiny jsou dle územního plánu ve VV – školství, zde by mohla vyrůst například hokejová hala pro školní mládež (pro sociální byty tedy nevhodná část). Zároveň poslední výbor územního rozvoje (12.9.) projednal možnost darování  cca 5000 m2 od sousedního vlastníka pozemků za předpokladu částečné změny územního plánu na jeho pozemcích. O tomto podnětu bude v nejbližší době rozhodovat RMČ na svém zasedání.

Pokusím-li se tedy vše shrnout:

1. MČ Praha 5 se snaží jednat o tomto území komplexně.
  2. MČ má stále zájem v tomto území udržet školskou rezervu, aby mohla na Barrandově vzniknout další škola.
  3. MČ jedná s možnými investory, zda by v tomto území nechtěli vystavět hokejovou halu pro barrandovskou školní mládež.
  4. MČ samozřejmě ctí, že pozemek je v tuto chvíli čistě v majetku města, nicméně si o něj požádala.
  5. Záměry hl. m. Prahy se nevylučují, spíše doplňují.
  6. Věříme, že ať už pod hlavičkou městské části či města bude toto komplexní řešení v budoucnu realizováno.

Vážená paní magistro, omlouvám se, že na interpelaci odpovídám takto pozdě. Vedla mě k tomu snaha vám neodpovědět čistě formálně, ale snažit se shrnout jednání, která se k tomuto území vedla celé léto.

V úctě

Zástupce starosty MČ Praha 5