Neposečeno

Interpelovaný: Rada městské části Praha 5

Interpelace

Vážení členové rady,

Dovoluji si vás požádat o informaci, proč je na naší městské části k dnešnímu dni neposečeno a neudržováno doposud tolik veřejného prostranství. Zejména mě zajímá neposečené prostranství v okolí škol, které neúměrně zatěžuje pylovou náloží školní děti s pollinosou, a v dochodové vzdálenosti, kde vedle zmíněného ohrožuje bezpečný přístup ke školám.  Konkrétně prosím o zdůvodnění situace na Košířském náměstí před ZŠ Nepomucká a na pás mezi ulicí Plzeňská a Ke Kotlářce. Neuklizená od zimy je i pěší cesta a cyklostezka v lesoparku Cibulka pod Vidoulí, kde ohrožuje spadané jehličí a šišky maloleté na kolech. Žádám o informaci, jak se tato situace bude řešit nejen aktuálně, ale především opatření prosazování důsledné údržby od vlastníků pozemků nenáležící MČ především v nastávajících letech.

V Praze dne 11. 6. 2015

zastupitel MČ Praha 5

Odpověď:

Zastupitel MČ Praha 5

Vážený pane doktore,

v situaci, kdy se jedná o pozemky, které nejsou svěřeny do správy Odboru správy veřejného prostranství a zeleně ÚMČ Praha 5, je dle údajů dostupných z katastru nemovitostí zjištěn vlastník dotčeného pozemku. Pokud se jedná o pozemky ve správě Magistrátu hl. m. Prahy je podnět předán kompetentním pracovníkům. V případě vlastníků fyzických a právnických osob jsou dotčeným vlastníkům zasílány výzvy k zajištění pořádku.

Vlastníkem Košířského náměstí je Dopravní podnik hl. m. Prahy, tento pozemek nenáleží do správy Odboru správy veřejného prostranství a zeleně ÚMČ Praha 5. Dopravní podnik byl na situaci upozorněn prostřednictvím kontaktního formuláře na webových stránkách.

Travnatý pás mezi ulicí Plzeňskou a Ke Kotlářce je ve vlastnictví společnosti T v A servis, s.r.o. Přírodní park Košíře – Motol, jehož součástí je lesopark Cibulka je ve správě Magistrátu hlavního města Prahy.

………………………………..

starosta MČ Praha 5