Trnkovo nám.

Datum odpovědi:
20. 04. 2015
Interpelující:
Bc. Bohdana Milatová, DiS.
Interpelovaný:
Příloha interpelace:
Příloha odpovědi:

Interpelace:

Rada MČ Praha 5

V Praze, dne 19. 03. 2015

Interpelace

V rámci rekonstrukce pěších zón a revitalizace městských parků bylo v projektové dokumentaci na Trnkově náměstí uvedeno odstranění povrchu komunikace, vyrovnání podlaží a znovu položení povrchu (popř. výměna poškozených kostek). Obyvatele na Trnkově náměstí zajímá, v jakém časovém horizontu bude tato úprava provedena.

Bohdana Milatová, DiS

zastupitel

Odpověď:

Bohdana Milatová, DiS

Zastupitelka MČ Praha 5

Vážená paní zastupitelko,

reaguji tímto na Vaši interpelaci, přednesenou na zasedání zastupitelstva Městské části Praha 5, dne 19. 03. 2015.

Projekt „Parky Barrandov“ – revitalizace pěších zón Barrandov zahrnoval revitalizaci zeleně a výměnu povrchů chodníků od Tilleho náměsti po Trnkovo náměstí.

Konkrétně na Trnkově náměstí bylo v projektu zahrnuto:

– dosadba stromů a keřů

– zvětšení travnatých ploch

– vytvoření systému vodních prvků včetně Tzv. vodní obrazovky

– doplnění mobiliáře o lavičky a odpadkové koše

– vytvoření ochrany sloupů

– drobné opravy dlažby

Celková výměna povrchu náměstí nebyla v rámci tohoto projektu plánována, protože by celkové náklady projektu výrazně přesáhly možnosti dotace z Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost.

Odbor investic je o aktuálním stavu povrchů informován a připravuje řešení, které bude spočívat v samostatné investiční akci.

V Praze dne 8.4. 2015

starosta MČ Praha 5